Autor Zpráva
nat
Profil *
Zdravím, protože javascriptu moc neholduji tak bych potřeboval radu na problém který nechci řešit pomocí php.

Zkusím popsat situaci:

mám formulář, kde jsou dvě input pole typu text. Po jejich vyplnění a odeslání jsou zpracovány pomocí php. Problém tkví v tom, že nevím kolik dvojic bude uživatel vyplňovat. Nechci mu nutit například 50 políček, když bude potřebovat třeba jen 10 a zároveň ho nechci nutit na začátku počítat kolik jich bude potřebovat. Čili mě napadlo dát pro odeslání formuláře dvě volby: odeslat k výpočtu (zpracuje se v php) a druhou přidat další řádek (další dva inputy) no a to bych chtěl řešit pomocí javascriptu, jestli to je vůbec možné.

Představuji si to asi takhle: když se klikne na přidat další řádek --- vloží se další dva inputy

Je to vůbec v silách javasriptu nebo budu muset uživatele nutit k přesnému počtu před zadáváním?

Díky předem za jakékoliv názory

Nat
Rob
Já si s JS taky už docela dlouho netykám, protože i to co by se dalo vyřešit JS často řeším přes PHP, ale na něco je rád použiju. Proč jich neudělat těch padesát, nebo klidně i sto, dát jim display: none a pak na kliknutí přidat další řádek by se ty dva zobrazili - nastavíš jim display: block.
nat
Profil *
no to je taky zajímavé, i když přesně nevím jak si to řešení představuješ, protože jsem to nikdy nepoužil, ale problém je v tom, že těch položek může být i 500 a tak mi JS přišel elegantnější.

Nat
Rob
nat
Tak jich předem napíšeš 500.
nat
Profil *
:-) no dobrá a mohu tedy požádat o větší přiblížení tvého řešení? je pravdou, že více než 500 by jich být nemělo :-) díky
centi
nat
Nieco podobne som davnejsie riesil. Nie je to sice presne to potrebujes, ale princip je ten isty, tak ti to mozno pomoze.

http://www.centi.local.sk/pridavanie-inputov/
habendorf
Je totální blbost psát tam 500 inputů. Vygoogli si createElement.
nat
Profil *
btw něco přes co se k tomu dá dobrat pomocí JS jsem našel tady , ale tvůj (Rob) způsob by mě zajímal taky pro porovnání.
nat
Profil *
jj createElement to je ono, díky za nasměrování :-)

Nat
Rob
Myslel jsem to tak jako centi.
centi
Rob
No to asi nie. Ja tam mam vytvorene len 2 inputy a javascriptom dalsie vytvaram... PHP s tym nema nic spolocne.
Rob
PHP to vyhodnocuje. Je pravda, že po technickém řešení jsem to myslel jinak, ale výsledek by z toho byl stejný. A PHP jsem do toho opravdu nijak tahat nechtěl - kromě toho, že to má vyhodnotit.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0