Autor Zpráva
Pajuc
Profil *
Zdravím, chtěl bych se otázat, jakým způsobem bych měl cpát JS do atributu href.
a) href="javascript: void(alert())"
b) href="javascript: alert()"
c) href="void(alert())"
d) href="alert()"

Chci, aby mi to spolehlivě fungovalo, ale zároveň nechci zbytečně psát moc kódu.
Marty
Profil
Asi bych zvolil variantu b). Prakticky jde o bookmarket, jak se zapisuje do adresní řádky...
Fred
Profil
Jen to ne
href="odkaz.html" onclick="alert();return false"
Oswald
Profil
e) <span onclick="alert()">
Pajuc
Profil *
V tomto případě jde sémantika stranou. Příklad s href jsem použil, protože jeho použití při odkazování na script mnohem známější. Ve skutečnosti můj problém spočívá v tom, že chci udělat cca 10 inputů a potřebuji, aby po odentrování na kterémkoli z nich se spustil script. Rozhodl jsem se, že abych nemusel ošetřovat každé políčko zvlášť atributem onclick, tak k nim přidám submit ---> nastala tedy potřeba ošetřit action.
Proč jde sématnika stranou? Správně strukturované a sémantické stránky tvořím kvůli SEO a handicapovaným uživatelům. Tady nejde ale ani tak o dokument jako spíš o prográmek. I samotný formulář je vytvářen dynamicky javascriptovými DOM konstrukcemi.

Zajímalo by mě, jestli má smysl ještě používat void? V poslední době se nějak vypouští. Proč?
printf
Profil
Nevím jak v JavaScriptu, ale v ostatních jazycích se snad void používá jen v deklaraci funkce a nikoliv při volání.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0