Autor Zpráva
Doominick
Profil *
Ahoj

Mám .js soubory, které spouštím v tom 'Windows Script Hostu' a tak musím mít soubory s .js příponou inicializované právě s Windows Script Hostem. No a pak pochopitelně jiné .js soubory, které jsou pro web a při stejném postupu samozřejmě Windows Script Host vyhodí nějakou chybu.

Je to sice jen taková drobnost, ale nějaký čas by mi to ušetřilo …

Dají se .js soubory určené pro web nějak ve Windows Script Hostu otevřít ve výchozím editoru .js souboru? A nebude něco takového nepřekonatelnou překážkou pro běžné používání .js souboru ve stránce?
Radek9
Profil
Doominick:
Dají se .js soubory určené pro web nějak ve Windows Script Hostu otevřít ve výchozím editoru .js souboru?
Jak bys je chtěl rozlišit? V principu jsou to všechno JavaScripty. Můžeš si leda asociovat se Script Hostem jinou příponu než js.
Joker
Profil
V Linuxu by to asi šlo udělat tak, že by se ty shellové označily jako spustitelné a ty webové ne.
Jen nevím, jestli se něco takového dá udělat i ve Windows.
Doominick
Profil *
Radek9:

Napadlo mě to rozlišovat podle obsahu. Třeba do těch pro web dát jednoduché 2 řádky… něco jako:

var x = new ActiveXObject("WScript.Shell");
x.run('notepad c:/soubor.js && exit');

akorát s relativní cestou k tomuto aktuálnímu souboru což takto ovšem nefunguje… ten exit už nějak nezastaví script a stejně se tam pak někde nějak stane chyba.

A v javascriptu ve stránce zase nemám ActiveXObject takže tam to taky hodí chybu, ale tohle by snad šlo nějak testovat.

Zatím všechno jen nápady, nevím jestli vůbec by to mohlo takhle fungovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0