Autor Zpráva
KryVosa
Profil *
Ahoj, tak jsem tu zas :)
Potřeboval bych poradit:
Jak zařídit, aby když na začátku nějakého řetězce najdu určitou sekvenci znaků, tak na konec řádku vložím tu samou sekvenci znaků? Pochopitelně přes regulární výrazy. Děkuji moc :)

Moderátor Chamurappi: Titulek „regulérní výrazy“ nevystihoval podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Chamurappi
Profil
Reaguji na KryVosu:
Pochopitelně přes regulární výrazy.
Proč? Nejde to efektivněji?

Napsal jsi dost vágní zadání, netuším, jakou bys chtěl slyšet odpověď, i kdybych to měl řešit přes regulární výrazy.
KryVosa
Profil *
Například mám na začátku sekvenci znaků vyjádřitelnou regulárním výrazem /^\[".*"\]/, tak jak ji dostat i na konec tohoto řetězce...
Nevím jak vy, ale nedokážu si představit, jak jinak to udělat, než přes ten regulární výraz nebo for(), který bude procházet jednotlivá písmena řetězce...


Omlouvám se, na konci toho výrazu je chybička: /^\[".+"\]/U
Tomáš123
Profil
KryVosa:
Daj to do zátvorky a pripoj na koniec ako odkaz na spätnú referenciu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na KryVosu:
var výstup = vstup.replace(/^(\[".*"\]).*$/, "$&$1");

Omlouvám se, na konci toho výrazu je chybička: /^\[".+"\]/U
Tak to U smaž a bude to bez chybičky.

ale nedokážu si představit, jak jinak to udělat, než přes ten regulární výraz
V původním dotazu jsi zjevně neuvedl, že už i ta tvá žádaná sekvence je definovaná přes regulární výraz. Pod sekvencí znaků si představím spíš řetězec. Kdybych si v kontextu prvního příspěvku měl pod tím pojmem představit regulární výraz, nedávalo by mi smysl, že si na dotaz vzápětí odpovídáš „Pochopitelně přes regulární výrazy“ :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0