Autor Zpráva
Wixi
Profil *
Zdravím,

když odkazuju na DIV ve Chromu přes jQuery, ve kterém mám přednastaveno, že se má zastavit o 80px vedle, tak to funguje podle mých představ.

Pokud ale zkusím to samé v Exploreru nebo Mozille, tak sice jQuery to dovede na správnou polohu, ale hned zase přeskočí o těch zmíněných 80px, jako při direktním otevření linku.

Neví někdo co s tím? Viz odkaz nahoře v menu Systém jakosti.

Dík
Radek9
Profil
Wixi:
Explorer a Firefox nejspíš reagují i na tu následnou změnu hashe. Buď můžeš použít pushState/replaceState, nebo to ID z prvku dočasně odstranit. A nebo prostě ten div posunout o těch 80 pixelů, že ano. :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Wixiho:
ve kterém mám přednastaveno, že se má zastavit o 80px vedle
Tohle se normálně řeší horním paddingem, ne? Proč do toho tahat skripty? Když někdo odkáže přímo na tu kotvu zvenku, tak také chceš, aby najel na místo o 80 pixelů vedle, ne?
Wixi
Profil *
Díky za obě rady, já si hlavně nevšiml, že hash naskočí až po rolování . Nakonec jsem použil return false; a už funguje jak má.

@Chamurappi: padding jsem na tvou radu vyzkoušel, ale bohužel mi to rozhazovalo zbytek stránky a zároveň jsem si řekl, že na to nikdo nikdy odkazovat nebude a když už, tak ho těch 80px nezabije :D

Ještě jednou díky oběma!
Tomáš123
Profil
Wixi:
bohužel mi to rozhazovalo zbytek stránky
Tak použi mínusovú hodnotu marginu (margin-top: -80px).
Wixi
Profil *
Tomáš123: To není možné použít, každý blok je nadefinován na velikost screenu a margin mi to jenom zmenšuje, protože se jednotlivé bloky začnou překrývat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0