Autor Zpráva
Dominik_M
Profil
Bohužel jsem nucen používat skript cizího přehravače, který má jednu nepříjemou vlastnost, skoro pokaždé když na něj kliknete než se začne video načítat otevře se vyskakovací okno s reklamou, samotného mě to štve a nerad bych tím otravoval pozdější uživatele.
Hledám nějaký způsob, jak mu zabránit v otevírání nových oken. Bohužel sem žádný meta tag, js skript nebo příkaz kterým by šlo stránce z její strany zablokovat otevírání nových oken nenašel. Nějaký nenásilný, chtít po uživatelích aby si instalovaly nějaký doplněk do prohlížeče se mi zdá ještě neetičtější než je obtěžovat vyskakovacími okny. Navíc zde je to spjato s uživatelskou akcí, a okna po kliknutí většinou doplňky propouští. Zabránit uživateli v kliknutí nemůžu, to by sice řešení bylo, ale nic by si nepustil.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dominika_M:
window.open = function(){};
Dominik_M
Profil
Chamurappi:
Nevím jestli špatně koukám, ale nikde tam nevidím nic čím by šla tato funkce zakázat.
marizikmund
Profil
Dominik_M:
Tím, co napsal Chamurappi, ji nezakážeš, ale přepíšeš tak, aby nic nedělala, takže to tvůj problém vyřeší.
Dominik_M
Profil
Pardon. Nejdřív mi to nedošlo, v JS sem teď možná 3/4 roku skoro nic nedělal :D
Bohužel nefunguje, alespoň při umístění do obslužného skriptu na té stránce co už tam mám.
jinak přehravač je umístěn takto:
<script src="http://hqq.tv/player/hash.php?hash=245233209224213233206206245205235206"></script>
<script src="http://hqq.tv/player/script.php?width=720&height=450"></script> 
(tohle video je nějaké náhodné co na mě vypadlo, ale dělají to všechny)
_es
Profil
Dominik_M:
A čo tak dať <script>window.open = function(){};</script> pred všetky ostatné <script>y na stránke?
Aha, ten skript vytvára iframe, v ktorom je to video a až v tom iframe sú ďalšie skripty, ktoré to spôsobujú. Nebolo by jednoduchšie použiť iný prehrávač? Henten je dosť „hnusný“, okrem tých vyskakovacích okien aj blokuje obvyklé ovládanie prehliadača ako pravé tlačítko myši a pod.
Dominik_M
Profil
mě se tenhle přehravač také přiliš nelíbí, ale s netu.tv se jiný použít nedá a na netu.tv trvá zadavatel.
bohužel k otevírání okna dochází i při umístění <script>window.open = function(){};</script> před všechny skripty na stránce.


teď nevím, jestli je to jen náhoda, ale při použití náhradního vkládacího kódu <iframe src="http://hqq.tv/player/embed_player.php?vid=245233209224213233206206245205235206&autoplay=no" height="450" width="720" webkitAllowFullScreen mozallowfullscreen allowfullscreen frameborder="0" scrolling="no"></iframe> to možná přestalo nové okna otvírat.
Keeehi
Profil
Dominik_M:
a na netu.tv trvá zadavatel.
Pak je situace jednoduchá. Vysvětli mu proč je to problém a jaká řešení má k dispozici, jaké jsou jejích výhody a jaká omezení. Pak už je to na něm, všechny potřebné informace obdržel. Pokud se rozhodne zůstat u netu.tv tak je to jeho strategické rozhodnutí. Pak už jen záleží na tobě, zda chceš být pod takovým projektem podepsaný a pokud ne, prostě s tím skončit a najít si jiný projekt se zadavatelem který má na věci podobný náhled jako máš ty.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0