Autor Zpráva
Jenicek
Profil
zdravím,
už v minulosti jsm podobné případy řešil ale vždy jsem to nakonec vyřešil iframe...
nyní by jsem ale ocenil ajaxové načtení přímo na webu

problém ale je, že mám na chatu již sklo které se načítá podobně a rád by jsem stejným nebo podobným působem načítal i lidi...
asi se to nějak hádá mezi sebou a tak, ono nejde mít 2 funkce online načítání na jednom webu?

          <script type="text/javascript">
              $('#main_table_container').load('lidi.php?time='+timestamp);
              var refreshId = setInterval(function() {
                  var timestamp = Number(new Date());
                 $('#main_table_container').load('lidi.php?time='+timestamp);
                }, 10000);
          </script>
_es
Profil
Jenicek:
mám na chatu již sklo
Čo je to „sklo“?
Čo na tom nefunguje? V intervale 10 s to načítava do elementu s id=main_table_container to, čo vráti PHP skript lidi.php, či nie?
Jenicek
Profil
ano ...
sklo se říká u chatu textu :)

refresuji podobným ajaxem do (samozřejmě jiného) divu sklo (texty co lidi píšou)

a pak jsem ctěl refreshovat stejným způobem online lidi kteří na chatu aktuálně jsou...
ale zatím, co sklo jako takové funguje jak má tak lidi se nenačtou... když ale odmažu samotný refresh toho co lidé napsali
tak načítání lidí funguje...

proto jsem se ptal zda je možné, že se JS mezi sebou nějak hádají i když jde o jiný div :)
_es
Profil
Jenicek:
Aha, už som si všimol chybu, ak by si sa pozrel do chybovej konzole, videl by si ju tiež.
$('#main_table_container').load('lidi.php?time='+timestamp); (2. riadok) vyvolá chybu, lebo timestamp nie je definované - je to lokálna funkcia vnorenej funkcie.
Jenicek
Profil
jde mi spíše o to, že když smažu reload skla (textu uživatelů) tak načítání lidí funguje :)
_es
Profil
[#5] Jenicek:
Kód v [#1] nemôže fungovať - jedine, že by bola v nejakom skoršom skripte definovaná globálna premenná timestamp, alebo nastavené window.timestamp, alebo aj v niektorých prehliadačoch nejaký HTML element s id alebo name timestamp.
Jenicek
Profil
já ale nechci řešit drobnosti... ve skutečnosti je script vypsaný takto
(jen jsem se chtěl vyvarovat šťoualům, že tak se to "nedělá" :D)

          <script type="text/javascript">
              $('#main_table_container').load('lidi.php?time=<?=time();?>');
              var refreshId = setInterval(function() {
                  var timestamp = Number(new Date());
                 $('#main_table_container').load('lidi.php?time='+timestamp);
                }, 10000);
          </script>

já bych rád věděl proč nefunguje script když jsou 2 vedle sebe ale když je tam jen jeden tak to jede i když definování ID divu je jiné... :D

jednoduše, když mám 2 scripty vedle sebe funguje jen ten první ...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jenicka:
když mám 2 scripty vedle sebe funguje jen ten první
V uvedeném kódu příčina popisované chyby není.
Jenicek
Profil
zítra se pokusím udělat někde vedle stránku bez registrace aby bylo vidět na celý chat (a tedy i na problém :D)
asi to bude nejjednoduší pro vysvětlení/ukázku :) teď Vás do naší komunity pouštět nechci :D

prozatím děkuji :)
_es
Profil
Jenicek:
ve skutečnosti je script vypsaný takto
Tak píš rovno tak, ako je to „v skutočnosti“ a nie vymyslené skripty s chybami. Každopádne z dodaných informácií asi nikto chybu nevyveští. Tipol by som si, že tam máš viac elemetov s rovnakým id (je to aj v lidi.php). Na čo dávaš do lidi.php meta značku - myslíš, že tam bude nejako fungovať?
Jenicek
Profil
_es:
Na čo dávaš do lidi.php meta značku
takto je to zcela vytržené z kontextu, proto jsem to chtěl dávat na jiný web ...
mometálně mám "lidi.php" v iframe abych dodal reloadu alespoň nějakou funkčnost (iframe na stránku která by v ajaxu načítala další stránku mi v tu chvíli přišla naprosto zbytečná)

poto se znova vracím k:

Jenicek:
zítra se pokusím udělat někde vedle stránku bez registrace aby bylo vidět na celý chat (a tedy i na problém :D)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0