Autor Zpráva
quatzael
Profil
Mám stažený jQuery plugin: jquery.maskedinput-1.3.1.min_.js.

Mám to pro použití na vyplnění PSČ ve formuláři. Problém je, že když uživatel nenapíše do inputu všech 5 číslic PSČ, tak se při opuštění inputu celý obsah inputu vymaže. Takže nejde, aby tam zůstalo například jenom: "140 0", ale musí tam být celých "140 00", aby hodnota zůstala v inputu.

Jde to prosím nějak obejít/upravit, aby to tam zůstávalo, i když to není dopsaný?
Chamurappi
Profil
Reaguji na quatzaela:
V dokumentaci je popsáno, jak zařídit, aby část vstupu byla volitelná (= všechno za otazníkem).

Nejlepší řešení by podle mě bylo ten skript vůbec nepoužívat, ale to už jsme probírali. Zaujalo mě, že předpokládáš, že uživatel zvládne zjistit své PSČ, ale nevěříš, že ho dokáže správně zapsat bez vlezlé asistence.
quatzael
Profil
Chamurappi:
Díky za odpověď. Zkoušel jsem to tam dát, ale mají to nějak hajdalácky udělaný, protože když do částečně vyplněnýho inputu kliknu myší, ta se mi ten kurzor automaticky objeví na začátku inputu a ne tam kam klikám. Až potom po druhém kliknutí se to objeví na konci, ale zase na poslední pozici plus mezera, takže když tam jsou 4 číslice, tak stejně nejde hned psát. Mají to prostě nedořešený..

Zaujalo mě, že předpokládáš, že uživatel zvládne zjistit své PSČ, ale nevěříš, že ho dokáže správně zapsat bez vlezlé asistence.
To není, že bych mu nevěřil, ale jde o to, aby to bylo i opticky co nejvíc user friendly.
Chamurappi
Profil
Hrál jsem si a vyrobil jsem jakési křehké pseudořešení problému s mezerou v PSČ využívající jednu nestandardní CSS hračku v Mozille :-)
Teď mě napadá, že by šlo něco vzdáleně podobného udělat i ve starých Explorerech pomocí filteru.


Reaguji na quatzaela:
Mají to prostě nedořešený.
Hm, asi mají.
Na telefonu je také dobrodružství tu jejich ukázku používat, kurzor mi skáče na konec, kdykoliv se snažím upravit něco uprostřed.

Podle mě jediný spolehlivý způsob, jak podobný optický zlepšovák vyrobit, je překrýt standardní <input> nějakou napodobeninou, která bude důkladně simulovat dění v <input>u (kde je kurzor, co je označeno) a správně interpretovat všechny možné neklávesnicové události (kliky a dotyky do různých míst, drag&drop). Ale to je celkem složité na výrobu a lidi, kteří by to naprogramovat uměli, většinou znají dost důvodů, proč to nedělat :-)
quatzael
Profil
Chamurappi:
Hrál jsem si a vyrobil jsem jakési křehké pseudořešení problému s mezerou v PSČ
No v IE to nefunguje a v Mozille to zobrazí asi 5% procent čtvrté číslice na místě tý mezery a zbytek až na té čtvrté pozici..

Na telefonu je také dobrodružství tu jejich ukázku používat
Na telefonu to mám ošetřený jednoduše bez maskedinputu. Mezera tam vkládám až když uživatel input opustí.

Nedá se nic dělat, budu se muset spokojit s tím co nabízí ten maskedinput.

Každopádně díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0