Autor Zpráva
robert789789
Profil *
Zdravím, jsem absolutní javascriptový neuměl, nikdy jsem v něm nedělal, ale nyní jsem se dostal do situace, kdy bych potřeboval jednu takovou js blbinku napsat.

Jedná se o toto: mám jednoduchý e-mailový formulář, kde je rozbalovací menu. Chtěl bych, aby funkce byla takováto:

Pokud se z rozbalovacího menu vybere položka ZČU, při validaci si formulář zkontroluje, jestli textové pole obsahuje řetězec ".zcu.cz".
Pokud se z rozbalovacího menu vybere položka ČVUT, při validaci si formulář zkontroluje, jestli textové pole obsahuje řetězec ".cvut.cz".

a takhle podobně u dalších políček menu. Bohužel, mám v prohlížeči rozkliknutých asi 50 různých návodů na javascriptové ověřování emailových formulářů a dalších formulářů, ale prostě s mými doposud nulovými zkušenostmi s js nejsem schopen nic využít tak, abych dokázal tenhle můj princip, co hledám, napsat.

Dokázal by někdo znalej napsat mi sem prosím, jak by tohle šlo udělat?

Díky moc za případnou pomoc.

Ještě přikládám můj jednoduchej formulář:

<p>Váš studentský e-mail<br />
    <span>
    <input type="email" name="your-email" value="" size="40" aria-required="true" aria-invalid="false" /></span> 
    </p>
<p>Vaše univerzita<br />
<span class="wpcf7-form-control-wrap menu-522">
<select name="m4" aria-required="true" aria-invalid="false">
<option value="ZČU">ZČU</option>
<option value="ČZU">ČZU</option>
<option value="ČVUT">ČVUT</option>
<option value="VŠE">VŠE</option>
</select>
</span>
</p>
<p><input type="submit" value="Odeslat formulář" /></p>
Keeehi
Profil
Udělat to jde, a není to ani extra těžké. Ale řád bych podotkl, že už teď uživatele zbytečně zatěžuješ výběrem univerzity. To je přece duplicitní informace. Máš ji uvedenou v emailu, tak ten select je přece naprosto zbytečný. Takže ho odstraň a tím ses krásně zbavil problému.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0