Autor Zpráva
RastyAmateur
Profil
Dobrý den,

ať hledám, jak hledám, nikde nemohu najít řešení, které by mi fungovalo. Mám udělaný malý uploadsystém. Chtěl bych tam přidělat statusbar, ale nevím jak.

Má s tím někdo zkušenosti? Nejlepší řešení by bylo přes jQuery, pokud to jde.

Při hledání možných řešení mě napadla ještě jedna otázka: Když tam chci mít ten statusbar, musí být celý php script vykonáván přes ajax? Ve většině případů to tak bylo...

Děkuji
Taps
Profil
RastyAmateur:
Zobrazení průběhu uploadu prakticky
RastyAmateur
Profil
Taps:
Omlouvám se, ale tomu také moc nerozumím, překopíroval jsem kód a nefungovalo to..
Str4wberry
Profil
Viz CSS animace průběhu načítání

Ten průběh načítání se většinou pouze švindluje, protože zjišťovat skutečný stav znamená u malých souborů často větší a zbytečnou zátěž než samotný upload.
RastyAmateur
Profil
Str4wberry:
Děkuji :)
Str4wberry
Profil
Záleží na typické velikosti souborů. Pokud by se nahrávala stomegabytová videa, tak už by se zobrazování skutečného stavu mohlo hodit, ale drobné soubory se nahrají na běžném připojení prakticky ihned, že to nemá smysl nějak řešit.
sitole
Profil
Str4wberry:
Mohu se jen optat? Šlo by to využít tak, že se dle určité šablony bude počítat status dle průměrné rychlosti připojení a velikosti souboru? Je pravda, že to někdy nebude odpovídat, ale šlo by to určitě rychleji a jednodušeji.. Nemám pravdu? :)
Str4wberry
Profil
První problém je se zjištěním rychlosti připojení. To jde teoreticky třeba vložením obrázku a měřením doby do jeho onloadu.

Nicméně v případě, že nebude stahovaný obrázek v řádech desítek megabytů, rychlost načítání značně zkreslí navázání spojení a slow-start TCP spojení. Dále to značně ovlivní server, ze kterého se stahuje.

Další problém je potom, že u řady poskytovatelů internetu platí, že download != upload.

Ukázka pro ty, co jim nevadí stáhnout cca 2 MB dat: Měření rychlosti připojení a doby nahrání souboru
Keeehi
Profil
sitole:
Velikost souboru ještě změřit jde javascriptem. Ovšem průměrná rychlost připojení je něco co se nedá změřit a vypočítané hodnoty jsou nepoužitelné. A to hned z několika důvodů. Jeden z nich třeba je, že funkce průměru je příšerná a málokdy použitelná statistická funkce.
sitole
Profil
Str4wberry:
Já myslím že tvé řešení je dostačující. Je pravdy, že mám vcelku rychlý internet, ale do 1,5s se zobrazil obrázek na pozadí a vyhodilo to výsledek. Poté jsem vybral obrzek z počítače a necl jej nahrát. Také to bylo okamžité a myslím si, že při nahrátí souboru stejnka lidé čekají u toho baru a nic na stránce dělat nemohou a tak nedělá problém něco tam šmrdlat a stahovat.
Keeehi
Profil
sitole:
Doma máš rychlý internet OK, ale co ti chudáci na mobilu? FUPy jsou i dnes malé a ty jim přes něj stahuješ velký obrázek, jen abys změřil rychlost downloadu. Za to bych tě opravdu neměl rád. Další problém s mobily je že rychlost velmi kolísá. Někde mám 4g a o pár desítek metrů vedle budu už mít třeba jen edge. Ale ta kolísavá rychlost platí obecně pro všechna bezdrátová spojení.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0