Autor Zpráva
Meldo
Profil
ako dostat premennu, alebo hodnotu premennej z PHP do JS? napr.

<?php
$w = "3";
?>

<script type="text/javascript">
document.write (" tu vlozit tu premennu/hodnotu ");
</script>

asi by to islo pomocou cookies ale to sa mi nezda ako pekne riesenie. iny napad?
Leo
Profil
document.write("<?php echo $w ?>");

Leo
Meldo
Profil
Dakujem. a ako by to bolo opacne? tada z JS do PHP?
Leo
Profil
Tak to uz je slozitejsi (zatimco PHP muze vygenerovat kod v JavaSacriptu, naopak tezko), co to cele ma delat? Leo
Meldo
Profil
robit to nema nic. to ma len tak napadlo ze ked uz sa pytam na prenos medzi php a js tak nech to viem aj opacne.
ale asi najjednoduchsie bude ukladat si to do cookies, nasledne znovu nacitat stranku a potom pouzit to cookies. Nie?
Rob
Profil
Meldo
To bych udělal přes formulář. Klidně přes input hidden a odesílat by se to mohlo samo. Třeba přes <body onUnload="odesli_data();">. a to by dělalo
document.formular.pole.value = něco co bys chtěl poslat - nějak získané;
document.formular.submit();
A pak to normálně přijmout třeba jako $_POST.
Leo
Profil
Moznosti jsou ruzne, ale odviji se to od pozadovane funkcnosti. Leo
Rob
Profil
Leo
Byl by možný nějaký nástin těch dalších možností?? Já sice některé věci, které by šly vyřešit JS řeším PHP (možná z lenosti, neptejte se mě proč), ale i přesto by mě nějaké další možnosti zajímaly.
Leo
Profil
Aby se predala promenna z klienta (JS) na server (PHP) je aby klient na server poslal HTTP pozadavek. Coz muze udelat bud klasicky obnovenim cele stranky (uzivatel klikne na odkaz, odesle formular - JavaScript zmeni window.location, odesle formular metodou submit), nebo na pozadi stranky - a tady muze pouzit virtualni obrazek, vyzadat si externi JS soubor, nebo treba pouzit xmlhttprequest a souvisejici. Proste zalezi na tom, k cemu to cele ma slouzit. Leo
Rob
Profil
Aha, takže v podstatě to, co dělá TOPlist. A jak na to?? Kdyžtak abych nebyl příliš otravný, tak nějaký link, kde by se o tom dalo něco přečíst. Díky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0