Autor Zpráva
Bratružílek
Profil *
Začínám a potřebuji si pro sebe odladit takovou blbůstku...
Když myší označím/vyberu libovolný text v dokumentu je na obrazovce najednou tmavo-modře podbarvený a potřeboval bych napsat funkci aby po kliknutí pravým tlačítkem myší na takto podbarevný/označený text se obsah označeného textu načetl do proměnné a vyhodil ho třeba alert(), bude někdo ochotný mi poradit, ukázat, další zpracování si už odladím.... jak to v javascriptu udělat?
Dan Charousek
Profil
Potlačit výchozí chování pravého tlačítka myši není nejvhodnější. Pro zjednodušení uvádím příklad s onclickem nad buttonem: Živá ukázka
Bratružílek
Profil *
Díky, omlouvám se - blbě jsem se vyjádřil, já bych to potřeboval kliknutím LEVÝM tlačítkem.... praktický postup si představuji tento: myší vyberu text bude označený a při následným kliknutím přímo na ten označený text se mi načte vybraný obsah do proměnné.... přejiždění myší na nějaké "tlačítko" by bylo pro mne neefektivní.

Jde to podle mé představy vůbec realizovat?

PS: nedělám to pro web, ale pro svou osobní aplikaci a potřeby, takže zvyklosti a standardy chování tlačítek můžou jít nyní stranou....
Dan Charousek
Profil
Bratružílek:
Klikneš-li na označený text, odznačí se. Nemáš jak odchytit kliknutí nad daným textem. Co klávesová zkratka? Nebo jen nějaké konkrétní tlačítko?
- označíš text
- stiskneš např.: klávesu "c"
- text se ti uloží do nějaké proměnné nebo kamkoliv jinam (podle potřeby)
Bratružílek
Profil *
Jelikož jde pořád o jeden <div></div> tak jsem to zkusil pomocí konstrukce:

document.getElementById('mujdiv').onmouseup = function (){ ... tvoje funkce ... } ...a vypadá to, že mi to bude stačit. Dík za tu "selection funkci" .... ;-)
Dan Charousek
Profil
Bratružílek:
Mně neděkuj. Google: "js get selected text"
MSTRmt
Profil
Živá ukázka

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0