Autor Zpráva
Radímek v.
Profil *
Potřeboval bych poradit nějaký JS minifikátor, který nedělá 100% vůbec žádné změny v JS kódu , takový který pouze odmaže nadbytečné mezery a řádkování - toť vše!, takový který to umožňuje příp. nastavit, Prosím poraďte mi nějaký, jelikož u těch zahraničních nerozumím anglickému menu, díky předem.

PS: pár jsem jich vyzkoušel a vždy mi to nějak překombinovalo proměnné a názvy funkcí, jejich pořadí apod. Což já výslovně nechci. Naprogramovat svůj minifikátor bohužel zatím neumím, ale pokud někdo v PHP něco praktického doporučí / podělí se, zlobit se nebudu, díky moc ;-).
Kcko
Profil
A google a několik prvních jsi zkoušel?
A pokud potřebuješ lokální minifikátor tak se podívej na GRUNT a task uglify.
Pak jsou různé buildy a nástroje v editorech (SublimeText, který používám jich má několik ...)
Je toho hafo.
Str4wberry
Profil
A co si od toho slibujete?

Osobně bych minifikoval všechno, co jde, nebo nic. Při použití gzip komprese se stejně minifikací nic moc neušetří, takže má podle mě smysl jen v případě, kdy je celý proces dokonale zautomatisovaný.
Radímek v.
Profil *
mám dojem že jakékoliv zmenšení kódu je přínosné, nebo ne? Mezery i řádkování jsou taky bajty navíc?

GRUNT - uglify ...ani jednomu nerozumím , jak použít :-(

Proto se ptám, protože google mne to nevysvětlí, a jistě někdo o tom ví který minifikátor z té záplavy "nejméně mění kód"
Str4wberry
Profil
Ano, proto mě překvapuje, proč chcete zůstat na půl cesty a minifikovat jen něco.

Jinak jsem si vzpomněl, že jsem před lety psal o odstranění mezer tady: Spojení CSS a JS souborů do jednoho

V tom archivu, co si na stránce jde stáhnout jsou PHP funkce pro odstraňování zbytečných znaků v JS/CSS.
Radímek v.
Profil *
Ve dvou ze čtyř minifikátorů online co jsem zkoušel jsem narazil nato že můj JS kód začal být v konzoli chybný (po minifikaci) a proto jsem k té "maximalistické" minifikaci začal být nedůveřivý :( ... Problém jsem nebyl schopen odladit. Je jisté že bude chyba na mé straně, asi jsem v kódu zapsal někde něco mimo standardy, ale je divné že bez minifikace to funguje ve všech prohlížečích.... 8-0.

Na doporučené kódy se mrknu, dík.
Martin2
Profil *
Radímek v.:
Mezery i řádkování jsou taky bajty navíc?
Pokud zapneš GZIP kompresi, ztratí bílé znaky a vůbec veškeré výrazy, které minimalizátory mění, jakýkoliv vliv na velikost souboru.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Radímka v.:
Google Closure Compiler umí několik úrovní minifikace, nejmírnější z nich je „whitespace only“, tedy pouze odmazání bílých znaků (mezer, enterů).

jsem narazil nato že můj JS kód začal být v konzoli chybný (po minifikaci)
Za to pravděpodobně můžou vynechané středníky na konci příkazů na konci řádků. Podle specifikace JS jsou nepovinné. Pokud je autor skriptu používá nedůsledně a minifikátor nerespektuje tuto volitelnost a hloupě slije všechno na jeden řádek, může vzniknout syntakticky neplatný kód (nebo v horším případě funkční, ale jinak). Zrovna Closure Compiler umí se středníky pracovat správně a pokud si nevybereš „advanced“ kompilaci, nepotřebuješ žádnou nadstandardní sebekázeň.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0