Autor Zpráva
Woo
Zdravim, chtěl bych se zeptat, jak by se dalo udělat, aby se string filtrovat podle kritérii? Uvedu konkrétní příklad: Mám jídelníček, který obsahuje vždy za názvem jídla a cenou seznam alergenů A: 1,3, apod. Zkouším to přes match(), ale neúspěšně.
EDIT: každé jídlo je v jednom řádku tabulky, tudíž tam jsou i <tr><td> a rád bych, aby to vždy vyhodilo jídlo se vším všudy, které obsahuje jen určité alergeny.
_es
Prečo by sa to malo riešiť práve v JS? Prečo nie je to, čo sa má zobraziť, výstupom servera? Okrem toho si ani dostatočne nepopísal, čo presne by mal ten skript robiť.
Woo
_es:
jelikož to mám v rámci projektu do školy, kdy je zadáno, že je potřeba to udělat v JS.
Jinak mám takovýhle vstup viz níže s tím, že tohle je pouze jeden řádek z mnoha a já potřebuji aby se denní menu (string) filtrovat podle alergenů, jako například bez lepku tam budou jídla co nemají A: 1 apod. Napadlo mě, že by to šlo nejspíše udělat přes pole, kde bych vyhledával pak v poli, ale nevím, jestli není lepší a efektivnější způsob?
<tr><td>Polévka 1</td><td>Hovězí polévka s pohankou  A: 1,9<br />cena 6.00 Kč / 12.00 Kč</td></tr>
mimochodec
Woo:
nevím, jestli není lepší a efektivnější způsob

Jestli chceš filtrovat na straně prohlížeče, udělej si pro alergeny v té tabulce extra sloupec, který bude skrytý a do něj vypiš jen kódy, tzn. třeba "1,9". Pak by se dal napsat JS, který by podle toho filtroval. Taky by bylo potřeba ujasnit, jak má ten filtr vypadat. Z praktického hlediska myslím, že by mělo jít o checkboxy.
Vytahovat ty kódy z textu je dost nehezké.
Str4wberry
Myslím, že hledáte něco takového: CSS vyhledávání a filtrování obsahu

S ohledem na výkon je nejspíš lepší filtrování provádět mimo DOM a tam jen promítat změny, ale u jednoduché tabulky v tom nevidím problém.
Woo
Str4wberry:
to je přesně ono! :) děkuju moc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: