Autor Zpráva
Soltec
Profil *
Čaute
Mám problém optimalizovať script s tromi závislými selectboxami v mojom formulári. Ajax jazyk neovládam a tak som si stiahol hotový script, s tým, že som si poupravoval formulár, prenastavil selecty na tabuľky v mojej databáze atď. Všetko fungovalo ako malo. No hneď na druhý deň, to zas nešlo. Skúšal som už všetko možné, no vždy sa dopracujem k niečomu takému, že presne tie isté scripty mi v jednom adresári nefungujú, no v druhom adresári tie isté scripty fungujú.
Napríklad dnes:
localhost/realcorp/system/obvolavania/vlozenieobvolavania.php - nefunguje
localhost/realcorp/system/obvolavania2/vlozenieobvolavania.php - funguje
pritom súbor vlozenieobvolavania.php je ten istý (obsahuje cestu na ajaxData.php, kde sa sprácuváva hodnota z prvého selectboxu), ajaxData.php je tiež ten istý, konfiguračný súbor na pripojenie sa do databázy je samozrejme v oboch adresároch tiež navlas rovnaký, no a štvrtý súbor jquery.min.js je samozrejme tiež v oboch adresároch rovnaký. No aj napriek tomu závislé selectboxy v jednom prípade s databázami pracujú, no v druhom sa po zadaní hodnoty v prvom selectboxe už možnosti do druhého nevyseparujú. Najhoršie je, že tá cesta, ktorá jeden deň fungovala, už druhý deň nefunguje.
Príde mi to, ako keby súbor jquery.min.js striktne separoval vstupy z jednotlivých adresárov a proste robi rozdiely medzi jednotlivými cestami, neviem na základe čoho, keďze pevná src nie je v súbore nikde zadaná. Jedná sa o verziu jQuery v1.11.3. Vie mi niekto nejak jednoduchšie vysvetliť, čo kde a ako upraviť, aby mi to fungovalo, a aby som sa mohol na tento script prípadne odvolávať aj v troch súboroch v troch odlišných adresároch?
Prípadne mi napíšte, aký zdrojový kód potrebujete vidieť.
Ďakujem
Kajman
Profil
Soltec:
Prípadne mi napíšte, aký zdrojový kód potrebujete vidieť.

Pomohl by odkaz na živou ukázku.
Soltec
Profil *
Ahoj živá ukážka je súčasťou zaheslovaného redakčného systému. Večer tu nahádžem zdrojové kódy bez includov na externý css a súbor na overenie prihlásenia. Stále mám však dojem, že to bude nejaká funkcia v javascriptovom súbore jquery.min.cs. v každom prípade večer to tu nahádžem.


Skúsim urobiť aj živú ukážku, ale až večer
Soltec
Profil *
Troška som sa včera s tým ešte hral a momentálne funguje všetko ako má. No presnú chybu zadefinovať neviem. Možno to súviselo s localhostom. V každom prípade, keby dačo, hneď píšem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0