Autor Zpráva
ptcnadruhou
Profil
Ahoj prosím o radu.Mám stránky kdy si návštěvník může vybrat volbu jazyka.Něco jako google překladač
můj Kód je.Jedině co to udělá je že zvolení jazyk aktualizuje stránku ale zůstane v původním jazyku.Prosím o radu.Co mi ještě chybí? A co mám kam doplnit
www.ptc-paid-click.com/jazyk.jpg





<script type="text/javascript">
function changelang(lang){   
location.href='./?lang='+lang;
}       
</script>


  

<div class="widget-main-title">Language</div>
<div class="widget-content">
<select name="language" onchange="changelang(this.value);">
<option value="4" >Slovakia</option>
<option value="3" >Czech</option>
<option value="2" >Spanish</option>
<option value="5">French</option>
<option value="1" selected>English (US)</option>
</select>

</div>
juriad
Profil
Protože problém je na serveru. Server totiž na dotaz:
GET /?lang=2 HTTP/1.1
[...]
odpoví:
HTTP/1.1 302 Moved Temporarily
[...]
Location: /

Jelikož ale následuje za hlavičkou stránky její obsah, vypadá to spíš na chybu ve skriptu, než v konfiguraci serveru.
Pokud je cílem to, aby na jedné adrese byl obsah v různých jazycích a zvolený jazyk se pamatoval v SESSION, tak to je špatně.
ptcnadruhou
Profil
juriad:
A jak a co mám prosím oparavit?V tomto oboru jsem začátečník.

Děkuji
xaverista
Profil
Ahoj, pokud jsem to správně pochopil tak

if(isset($_GET['lang'])){
  $_SEESION['language'] = $_GET['lang'];
}
  

Poté může přijít ověřování jestli daný jazyk existuje, nebo také využít souborů Cookies
juriad
Profil
Jazyk se musí projevit v URL, jedná se totiž o jinou stránku.

Myslím, že ji chceš mít ve vyhledávači zaindexovanou ve všech jazycích, nebo se mýlím? Chceš přece na ni přivést co nejvíce návštěvníků. Na jiné jazykové verze by měl vést odkaz, nikoli nějaké vybírátko obsluhované JavaScriptem, pak se na ně vyhledávač dostane. Stránky také můžeš prolinkovat pomocí značek v hlavičce stránek, viz support.google.com/webmasters/answer/189077?hl=en.

Tím, že tu volbu uložíš do SESSION zajistíš to, že si vyhledávací robot na tvém webu bude náhodně měnit jazyky stránek a bude narážet na stejné stránky s úplně jiným obsahem. Tvůj web pak nezaindexuje pořádně.
juriad
Profil
Jak opravit tvůj problém netuším. A asi ani nenutné jej řešit. Napřed bys měl opravit to, aby každá stránka v různých jazycích měla jinou adresu. Pak změna jazyka znamená často jen přechod na jinou subdoménu nebo adresář.
www.ptc-paid-click.com/ může být v angličtině a cs.ptc-paid-click.com nebo www.ptc-paid-click.com/cs/ bude česká varianta.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0