Autor Zpráva
Honza Marek
Profil *
Ahoj,
tady na fóru jsem našel odkaz na slider, www.jqueryscript.net/demo/Responsive-Flexible-Mobile-Touch-Slider-Swiper/swiper-demos problém je v tom, že bych potřeboval udělat posouvání cca 5 divů efektem jako je v tom odkazu úplně poslední slider, ale potřebuji to udělat bez jQuery. Může mi někdo poradit ? Co je to za událost to posouvání ? Díky za pomoc.
Str4wberry
Profil
Je to klasický drag & drop s tím, že při přesáhnutí určité hranice nebo provedení určitého gesta dojde k přesunu mezi objekty.

Drag & Drop v JavaScriptu

Funguje následovně:

1) Při mousedown se uloží souřadnice kursoru a zapne synchronisace při mousemove.
2) Při mousemove se synchronisuje umístění boxu podle aktuálních hodnot kursoru.
3) Při mouseup se spočítá rozdíl oproti mousedown a provede příslušná akce + zruší se synchronisace v mousemove.

Pro dotyková zařízení potom existují touch* události.
Honza Marek
Profil *
Str4wberry:
Díky moc za informace... Neviděl jsi někde na webu válet se nějaké funkční příklady ? Našel jsem jich pár ale je to všecno v jQuery :-(
Str4wberry
Profil
Postup, kterým to jde vytvořit, jsem popsal. Další krok už je to naprogramovat. Pokud jde o hotové řešení, zkusil bych napsat do Google něco jako „slider pure js“.

Mimochodem, ten poslední slider je pěkná ptákovina, tipoval bych, že značná část lidí bude mít problém přijít na to, že to jde někam posunout.
Keeehi
Profil
Místo pure bych použil vanilla.

První co jsem našel idealimageslider.com na první pohled to vypadá dobře.
Honza Marek
Profil *
Str4wberry:
Postup, kterým to jde vytvořit, jsem popsal. Další krok už je to naprogramovat.
Na to já nemám, jsem na úplném začátku v JS :-(

Pokud jde o hotové řešení, zkusil bych napsat do Google něco jako ‚slider pure js‘.
zatím se nic nepodařilo najít..

Keeehi:
První co jsem našel idealimageslider.com na první pohled to vypadá dobře.
A který přesně máš na mysli ? Buď jsem to nenašel, nebo jsi nepochopil co hledám..
Keeehi
Profil
Honza Marek:
Pokud zařízení podporuje "ťapání" - tedy mobil a tablet, tak se to chová tak, jak jsi chtěl. Myslím, že by mělo jít vynutit, aby se to tak chovalo i na desktopu. Ikdyž osobně v tom výhodu nevidím.
Honza Marek
Profil *
Vyřešeno, děkuji všem za pomoc.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0