Autor Zpráva
Icka
Profil *
Ahoj, rád bych váš názor,

Chtěl bych zabezpečit emailové adresy v html proti robotům a to následovně.
V administraci stránek se automaticky nahrazují zavináče řetězcem "(zavinac)" a při zobrazení webu bych rád pomocí javascriptu všechny tyto řetězce které obsahují tento podřetězec zase nahradil zpět na symbol zavináče.

Mohl by mi tento postup pomoci se zabezpečením proti robotům??

Popřípadě ještě pokud by mi někdo pomohl s touto js funkcí. Respektive jaký regularní výraz na toto hledání podřetězce použít.
Děkuji moc
jakre
Profil
Icka:
Podle mě je řešení pomocí PHP/JS zbytečné a stačilo by použít HTML a CSS. Živá ukázka

Pokud ale trváš na řešení pomocí JS, použil bych něco na tomhle principu. Živá ukázka
Bubák
Profil
jakre:
Adresy typu kohosiadresa(zavinac)jakpsátweb(tečka)cz dokáže člověk (bez CSS nebo JS) "dešifrovat", což tvoje řešení nesplňuje.
jakre
Profil
Bubák:
Nechápu, co nedokážeš "dešifrovat" ve výstupní adrese tvuj@email.cz. Můžeš mi to nějak vysvětlit?
Bubák
Profil
U tvé prvé ukázky, výstupní adresa pro člověka bez CSS je tvujnejakytext@emailnejakytext.cz
U tvé druhé ukázky, člověku bez JS* je adresa nedostupná, bo dostane prázdný řetězec.

* Takový lidi si zaslouží chcípnout
jakre
Profil
Bubák:
pro člověka bez CSS
Co když skrytí textů "nejakytext" nastavíš přímo prvkům v atributu style? Tvrdíš tedy, že člověk nedokáže "dešifrovat" adresu tvuj@email.cz?
Bubák
Profil
jakre:
Nedokáže.
Icka
Profil *
Mě tak napadá že mohu pomocí javascriptu udělat ochranu jakou chci, ale pokud robot bude mít podporu JS, tak stejně si stáhne finální html document již po JS úpravě.. :( jestli se nemejlim...
jakre
Profil
Icka:
To je možné, navrhoval jsem teoretické možnosti. Nejvíce praktické je nahradit zavináč obrázek, případně celou adresu.
anonymníí
Profil *
jakre:
Nejvíce praktické je nahradit zavináč obrázek, případně celou adresu.
Ano, to je praktické. Zejména pak, když potřebuji přidat novou adresu nebo změnit stávající, nebo si někdo chce kontakt zkopírovat. To pak bývá pecka :-)

Některé prohlížeče umí při Ctrl+C nad obrázkem vložit do schránky jeho alt atribut, ale myslím, že ne všechny.

Icka:
Podporovat JS bude spíše menšina robotů. Trápí tě hodně spam? Pokud používáš gmail, ten má celkem dobrý filtr a málokdy skrze něj projde něco, co nemá a současně, máloco má projít, projde. Za poslední cca 2,5 roku mi nepřišel do doručené spam, ani do spamu vyžádaná zpráva. Pokud používáš jiný mailserver (třeba v rámci hostingu), je jen špatně/nedostatečně/vůbec nastavený spam filtr a požádej a nápravu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0