Autor Zpráva
visionic
Profil *
Ahoj lidičky,

už pár dní hledám plugin, knihovnu a nebo scriptik na preload obrazku, nasledneho oriznuti a pak nahrání na server.

Co uz mam?

Mám formulář s výběrem souboru.
Před uploadem mi ukáže náhled.
Nahrání na server funguje.
Dokonce mám i scriptík na ořez obrázku dle XY hodnot. Ale tyto hodnoty musím zadat do třídy. například: orezej(image.jpg,10,10,300,200). tedy orezej($obrazek,$zacatekorezuX,$zacatekorezuY,$sirkaorezu,$vyskaorezu)

Tedy bych potřeboval co mi vytvoří ten náhled co už mám hotový s nějakými JS souřadnicemi dle clicku kurzoru na náhled a velikost ořezu nepotřebuji, které se vkládají do inputu X, Y a následně POSTEM je vložím do hodnot té ořézavací třídy. Aby uživatel věděl co bude ořezávat vložím JAVASCRIPTEM <div> v pozici absolute, který dostane hodnoty CSS TOP a LEFT dle onclickovaných souřadnic a hodnoty width a height (300px x 200px) a border 1px dashed. Takže vymyslet jen onclick událost, která pošle souřadnice obrázku do inputu X a inputu Y.

Děkuji všem, kteří tomuto tématu věnují pozornost.
Taps
Profil
visionic:
a není lepší použít již nějaké hotové řešení?
viz např. www.zdrojak.cz/zpravicky/nastroje-pro-orezavani-fotek-v-javascriptu
visionic
Profil *
Taps:

i na tento odkaz jsem narazil při hledání. Jsou to dobrá řešení, ale kvůli nim bych musel předělat dost věcí + nahrát nějaký plugin a další JSka. Já chci jenom najít řešení JS event z kombinací do INPUT hidden, které odešlou souřadnice X a Y.


Přece o to jde? Učit se novým věcem a né pořád kopírovat hotová řešení.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0