Autor Zpráva
Adrián Prelovský
Profil
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jak udělat to aby, když zmáčknu nastavenou klávesu (např. a nebo x) mi vyskočil obrázek.

Nevím co s tím, v jave sem v životě nic nedělal :D


Předem Díky!
RastyAmateur
Profil
Adrián Prelovský:
Pravděpodobně hledáš event keydown. V odkazu máš typ na stránku event.which.
Když jsem teď narychlo hledal přehled kódů všech kláves, našel jsem tuto stránku. Nevypadá nejhůř, dal bych jí šanci...

Jednou to tu na diskusi někdo řešil. Má to jeden háček. Ne každý prohlížeč to podporuje. Jeden podporuje event.which, druhý zase ne. Když jsem opět vytáhl první odkaz z Googlu, našlo mi to tento článek ze stackoverflow. Nikdy jsem to neřešil, takže nevím, jestli řešení z článku je účinné. Ale určitě bych to použil!
Chamurappi
Profil
Reaguji na RastyAmateura:
K čemu jQuery? Proč which?

Jeden podporuje event.which, druhý zase ne.
Všechny prohlížeče spolehlivě podporují event.keyCode už o něco déle, než jsi na světě.
Problematická je událost onkeypress, jejíž potíže nejde nijak obejít (ani frameworkem), a je lepší zapomenout, že vůbec existuje. Ale ty ji stejně nedoporučuješ, tak nevím, jaké nekompatibility vlastně vidíš.
Krom toho W3Schools je velmi nedůvěryhodný zdroj informací…


Reaguji na Adriána Prelovského:
Viz Navigace šipkami na klávesnici.

v jave sem v životě nic nedělal :D
Jestli se ptáš na Javu, tak jsi tady špatně, to je úplně jiný jazyk.
RastyAmateur
Profil
Chamurappi:
jQuery prostě používám a preferuji. Je to vynikajicí framework a mně se s ním pracuje skvěle... Which jsem napsal, protože jsem si ho pamatoval. Nikdy jsem to neřešil, ale četl jsem o tom tady na diskusi. Pamatoval jsem si právě event.which, přičemž jsem si i vzpomněl, že to nefunguje na 100% a tak jsem to rychle zkusil najít.

Krom toho W3Schools je velmi nedůvěryhodný zdroj informací…
Vážně? A proč?
Chamurappi
Profil
Reaguji na RastyAmateura:
jQuery prostě používám a preferuji. Je to vynikajicí framework
Učinil jsi fundované rozhodnutí po vyhodnocení více možností, nebo je to zároveň jediný způsob, jakým umíš psát skripty? Pokud platí ta druhá možnost, pak je to i nejhorší framework, který znáš :-)

Vážně? A proč?
Stačí trochu hledat, viz 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.
RastyAmateur
Profil
Chamurappi:
Pokud platí ta druhá možnost, pak je to i nejhorší framework, který znáš :-)
Na tom něco bude.. :-) Zkoušel jsem jich více, ale nedal jsem jim moc velkou šanci. Vždy jsem byl rychle zase u jQuery..

Stačí trochu hledat
Děkuji za upozornění. Stejně si ovšem myslím, že tato stránka není úplně k zahození...
Chamurappi
Profil
Reaguji na RastyAmateura:
Zkoušel jsem jich více, ale nedal jsem jim moc velkou šanci.
Já mám rád jednoduchá řešení, bez zbytečných závislostí.

Stejně si ovšem myslím, že tato stránka není úplně k zahození...
Hm, zamýšlím se nad tím, za jakých okolností by opravdu bylo nezbytné studovat zrovna tuto pochybnou stránku, když jsou o pár kliků vedle desítky seriózních referenčních příruček (nemluvě o oficiální dokumentaci v případě jQuery). Možná, že kdybych beznadějně uvízl na pustém ostrově, kam by vedl drát s filtrovaným internetovým připojením, kterým jde načíst pouze W3Schools.com, tak… nevím, asi bych se na něm oběsil :-)
Fisir
Profil
Reaguji na RastyAmateura:
Stejně si ovšem myslím, že tato stránka není úplně k zahození...
A my ostatní děkujeme uvědomělejším vývojářům za tento geniální doplněk (třeba se to bude někomu hodit).
RastyAmateur
Profil
Chamurappi:
Také mi vadí, že vždy musím nahrávat ten script...
Nemluvím přímo o jQuery, ale o celé stránce obecně. Jde mi o to, že občas je tam něco jednodušeji vysvětlené...

Fisir:
:D Zajímavé

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0