Autor Zpráva
visionic
Profil *
Dobrý den,

tak mám zase oříšek. Mám vytvořene CMS, které potřebuji udělat více friendly v kategoriích. Jedná se o to, že potřebuji chytnout div is id a přesunout ho do jiného a dle parametrů po upuštění toho divu se odešle php script s UPDATE table dle hodnot v idčku divu, který je dropable.

V JQuery jsem našel co potřebuji, ale chybí mi odeslat údaj pomocí PHP, který by se vzal z idcka toho divu po dropu dalšího elementu a udělal UPDATE mysql.

Poradí někdo?
Keeehi
Profil
Kód máš?
visionic
Profil *
Kod mam bez toho JQuery, ale je dost velkej, silne pochybuji, ze to tu nekdo bude cist cele. A popravde ho jsem ani moc nechci davat ohledne kritiky struktury. Mno, spis bych vam chtel vsem usetrit cas, a jenom postnout treba odkaz na manual pouziti a ja si to uz nejak nactu.

<div id="category-1" data="1">
<div id="4"><? echo $row[id] ?></div>
</div>

<div id="category-2" data="2">
<div id="5"><? echo $row[id] ?></div>
</div>

Jednoduse, pouziju toto: jqueryui.com/droppable/#default

A kdyz dragnu div s id 5 a dropnu ho do category-1 , udela se (klidne i reload s odeslanim POST) UPDATE s mysql, ktere vezme data z divu.
Keeehi
Profil
Event který se vyvolá, když to úspěšně pustíš - api.jqueryui.com/droppable/#event-drop
Na něj si můžeš navázat poslání dat. A už je jedno, jestli reloadem nebo v titulku zmiňovaným ajaxem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0