Autor Zpráva
klingi
Profil
Zdravím všechny,
chtěl jsem se zeptat, jestli by mi někdo nedokázal pomoct se zprovozněním horizontálního scrollování stránky pomocí kolečka myši. Dávám si dohromady portfolio na svých stránkách (viz. www.lukasklingora.com) a v javascriptu jsem totální začátečník, většinu věcí dělám přes html. Našel jsem na netu nějaké příklady a dema, ale i tak to nedokážu rozběhnout.

Díky moc předem.
_es
Profil
Akosi nechápem, čo na tom chceš „zprovoznit“. Veď horizontálne „kolečko“ funguje ako posúvanie horizontálneho posuvníka prehliadača - pokiaľ si to niekto nejako „neprenastaví“.
juriad
Profil
_es:
klingi nejspíš chce, aby vertikální kolečko myši rolovalo obsah stránky horizontálně, protože to je přece cool.

klingi:
Nedělej to, uživatele jen zmateš. Možná se ti ti jeví jako strašně skvělá věc, kterou nikdo nemá, ale na webu ji nenajdeš z dobrých důvodů.
V malém okně uživatel uvidí jak vertikální, tak horizontální scrollbar, bude znaten když mu kolečko bude jezdit doleva a doprava, když on chce nahoru a dolu.
Klávesy Home, Page Up, Page Down, End nebudou fungovat pro posun na stránce - uživatelé jsou na ně zvyklí. Pokud je přemapuješ, naštveš zase ty s nízkým oknem.
A mimochodem na mobilu z nějakého důvodu stránka příšerně vysoká, takže se nedá pohodlně srollovat jen horizontálním směru. Ten pokus o lightbox tam selhává úplně.
_es
Profil
juriad:
klingi nejspíš chce, aby vertikální kolečko myši rolovalo obsah stránky horizontálně, protože to je přece cool.
A ak má myš aj horizontálne „kolečko“ tak to bude zase rolovať vertikálne - to bude cool dvojnásobne.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0