Autor Zpráva
Annie
Profil
Mám dva inputy s placeholderem a jeden obrázek.. jak by bylo možné pomocí čistého JS změnit ten obrázek v případě, že je do obou inputů něco vepsaného? A pokud je to zpět vymazáno, tak načíst původní obrázek..

jsfiddle.net/qeubzwvy/1
visionic
Profil *
jquery -> spocitat dle id inputu pocet znaku -> pocet znaku vice nez nula jeden obrazek dle id inputu -> pocet znaku se rovna 0, druhy obrazek dle id inputu

mas celou logiku, ted nacist jak se pouziva jquery a mas to behem par vterin hotove. Cisty JS ti nedoporucuji.
Dan Charousek
Profil
visionic:
Cisty JS ti nedoporucuji.
Proč?

Živá ukázka
visionic
Profil *
U tohoto příkladu zrovna nevím proč. Ale beru to tak všeobecně, vylazovat JS pro IE 6.0, IE 8.0, IE 9.0, Operu a atd, tohle za mě dělá jquery. Proto je vždy lepší použít knihovnu a tu používat, už jenom o tom naučit se něco nového v čem je nějaká budoucnost. Už teď vidím převahu jquery návodů a podle mě už se stává automatickým. Samozřejmě pouze můj názor a nikoho nenutím, že by ho měl se mnou sdílet.

Hlavně jsem chtěl uživatele trošku potrápit s hledáním a naučit se to, ty sem práskneš rovnou hotové řešení. Pak je to jen ctrl+c a každej den novej dotaz, protože se člověk nic nenaučí. Opět jen můj názor.

Omlouvám se za poloviční spam.
Keeehi
Profil
visionic:
Proto je vždy lepší použít knihovnu a tu používat
S tím se nedá souhlasit. Jak vidno, problém se dá velmi lehce vyřešit na cca 300 znacích. Jen čistá jquery knihovna má 33kb. Trochu zbytečné, nezdá se ti.

Hlavně jsem chtěl uživatele trošku potrápit s hledáním a naučit se to, ty sem práskneš rovnou hotové řešení.
Kdyby jsi sem nepsal blbosti, nemusel by to Dan Charousek vyvracet. Než složitě argumentovat, že to s čistým JS není až tak těžké, je mnohem jednodušší vytvořit ukázku na podporu tohoto tvrzení.

"The best way to get the right answer on the Internet is not to ask a question, it's to post the wrong answer." nebo xkcd.com/386
visionic
Profil *
Keeehi:
S tím se nedá souhlasit. Jak vidno, problém se dá velmi lehce vyřešit na cca 300 znacích. Jen čistá jquery knihovna má 33kb. Trochu zbytečné, nezdá se ti.

Ano, ale jakmile s ní začneš, budeš používat více věcí a nakonec toho času ušetříš v budoucnosti. Toto je asi nekonečné téma názoru.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0