| Autor | Zpráva | ||
|---|---|---|---|
| webtest2 Profil * |
#1 · Zasláno: 12. 6. 2016, 12:16:24
Dobrý den mám menší problém s tímto kódem:
document.getElementById("prumner").getElementsByTagName("P").className += " table table-expanded tabulka";Tady je kód na které zatím zkouším funkčnost: <!DOCTYPE html>
<html>
<body>
<style>
.tabulka{color: blue;}
</style>
<p id="prumner"><p>Test</p></p>
<button onclick="myFunction()">Spustit</button>
<script>
function myFunction() {
document.getElementById("prumner").getElementsByTagName("P").className += " tabulka";
}
</script>
</body>
</html> |
||
| juriad Profil |
#2 · Zasláno: 12. 6. 2016, 12:23:49
getElementsByTagName vrací kolekci všech nalezených elementů.
„Returns an HTMLCollection of elements with the given tag name.“ Otázka je tedy, které mu tagu <p> uvnitř prumneru se má třída přiřadit.
Můžeš také použít querySelector, který vrací první výskyt nebo querySelectorAll, který vrací všechny výskyty.
document.querySelector('#prumner p')Už jsem doufal, že tě JS trestá za neznalost češtiny. Píše se „průměr“ bez „n“. |
||
| Fisir Profil |
#3 · Zasláno: 12. 6. 2016, 12:25:49
Reaguji na webtesta2:
Nemůžeš mít dva odstavce v sobě. Kód <p id="prumner"><p>Test</p></p> <p id="prumner"></p><p>Test</p><p></p> Metoda getElementsByTagName() vrací kolekci elementů, musíš si proto nějaký vybrat:
document.getElementById("prumner").getElementsByTagName("P")[0].className += " tabulka";„průmněr“ se píše „průměr“ |
||
| webtest2 Profil * |
Mockrát děkuji
document.querySelector('#prumner p') funguje jak má.samozřejmě document.getElementById("prumner").getElementsByTagName("P")[0].className += " tabulka"; taktéž
|
||
| weroro Profil |
#5 · Zasláno: 13. 6. 2016, 10:12:08
|
||
| Radek9 Profil |
weroro:
Nefunguje. Tipl bych si, že ten element s id prumner ve skutečnosti nebude odstavec. |
||
|
Časová prodleva: 10 let
|
|||
0