Autor Zpráva
Michal_Luk
Profil
Zdravím všechny šikovnější.
Potřebuji pomoct s jednou "pomůckou".
Jeden SW mi dává výstup řekněme ve špatně strukturovaném XML, navíc spoustou neužitečných informací. Nicméně základ dodržuje.
Např.
<rodina>
<clen>Otec</clen>
<vek>55</vek>
</rodina>
<rodina>
<clen>Matka</clen>
<vek>49</vek>
</rodina>
Idea je taková, že budu mít textové pole na jedné straně, kam ten výpis vložím, pak tlačítko, které vyvolá funkci, které mi přehledně zobrazí například jednotlivé členy rodiny tak, že tagy zastoupí a za něj doplni obsah tagu.
Např.
Členové rodiny :
Otec, 55 let
Matka, 49 let
Ten "xml" bych vkládal do textového pole, např.
<input type="text" id="rodinka">
Toto jsou pouze smyšlená data pro nastínění toho, co potřebuji. Soubor je poměrně rozsáhlý, takže si musím zvolí jen to důležité. Stačí mi poradit základ, zbytek bych si dořešil :) ..
Díky za rady.
juriad
Profil
Michal_Luk:
Podívej se na XSLT. Jde o obecný nástroj na transformaci XML do HTML, XML či plain textu.
Existují na to nějaké JS knihovny, nevím však jak moc je to spolehlivé.

Například:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<xsl:stylesheet version="1.0" xmlns:xsl="http://www.w3.org/1999/XSL/Transform">
<xsl:output method="text"/>
  <xsl:template match="/">
    <xsl:for-each select="data/rodina">
      <xsl:value-of select="clen"/>
      <xsl:text>: </xsl:text>
      <xsl:value-of select="vek"/>
      <xsl:text>
</xsl:text>
    </xsl:for-each>
  </xsl:template>
</xsl:stylesheet>

Transformuje to tvé XML (pokud jej obalím rootovým elementem data, aby to bylo validní XML).
Vyzkoušet si to můžeš online: online-toolz.com/tools/xslt-transformation.php
Michal_Luk
Profil
Díky za tip. Bohužel i toto jsem zkoušel, vlastně všechny automatizované způsoby zatím selhaly, to XML je totiž docela "EE". Navíc obsahuje spoustu informací, které ani nepotřebuji ... Proto bych chtěl script, který vybrané tagy jen vypíše a za ně hodnoty. .. Možná by bylo lepší o tom nepřemýšlet jako o XML .
_es
Profil
Michal_Luk:
to XML je totiž docela "EE".
Kód z [#1] stačí obaliť do nejakého „hlavného“ elementu. Aké iné, a či vôbec, „EE“ veci tam sú, treba nejakú kvalitnú vešteckú guľu - asi ju tu nikto nemá.
Michal_Luk
Profil
Nakonec to řeším pomocí xmlgrid.net , není to zdaleka to, co jsem potřeboval, ale na moje účely stačí. Můj problém je v tom že asi nedokážu jasně vyjádřit, co potřebuji. I tak Vám děkuji za rady. XSLT si prostuduju. Dík
----
Edit. Nakonec to "vyřešil" MS XML parser a ta .xslt knihovna , bohužel ta metoda funguje jen v IE ... Ale už s tím mohu pracovat jak jsem potřeboval.
Radek9
Profil
Michal_Luk:
Mně se na práci s XML docela osvědčila knihovna xmldom.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0