Autor Zpráva
robbie
Profil
Ahoj, chtěl jsem se optat. Slo by v javascriptu udelat jakoby hru, kde by předměty-žetony měly svoji hodnotu a podle umístění na mřížce by se pořítala celková výhra. Např. pokud by hráč měl na čísle 17/20 3ks 5, tak by se počítalo 15x17=255 apod.

Jde mi spíše o to, jak to naprogramovat, aby prohlížeč poznal, že se na určitý sektor v mřížce dal žeton nebo žetony určité hodnoty a dokázal to spočítat, jestli je to proveditelné vůbec. Nebo jestli to spíše mám udělat ve Flashi. Děkuji za radu
pcmanik
Profil
robbie:
Na flash zabudni to je mŕtva technológia.
No a k tvojmu dotazu. Dvojrozmerné pole ti bude reprezentovať mriežku a samotné prvky budú tiež pole, ktoré bude obsahovat aké žetóny sa na konkrétnom prvku nachádzajú. Stačí si to už len potom cyklom prejsť a vypočítať hodnoty.
juriad
Profil
Co to vlastně má být?
Nepíšeš, jakou uživatelskou interakci od toho programu očekáváš. Pokud je to 3D pohled na točící se multiplayer ruletu s lidmi usazenými okolo, jimž budeš rendrovat mimiku na obličejích a přesuny žetonů po plátně, tak asi zvolíš jinou technologii, než když si uživatel nějakými HTML inputy zvolí kolik a kam chce umístit a pak stiskne tlačítko.

Musíš tedy napřed přesně vědět, co ta tvá hra má obsahovat, než vybereš technologii, ve které ji vytvoříš. Samotný výpočet prohry a podmínky umístění žetonů, jsou skoro triviální, pokud dokážeš udělat vše ostatní.

Pokud se snažíš vytvořit hru, kde půjde o reálné nebo virtuální peníze, tak na to se svými znalostmi zapomeň: když nedokážeš naprogramovat samotnou hru, nedokážeš zajistit, aby lidé nepodváděli a aby byla hra spolehlivá.
robbie
Profil
Špatně jsem se vyjadřil, nejde ani tak o hru jako spíše o ty výpočty celkové výhry.
Jde mi jen o vytvoření nejaké mřížky=kam by bylo možno přetáhnout žetony a podle toho kde by byly žetomy umístěny, by se spočítala hodnota výhry.
Jde mi vytvoření jednoduche interaktivní pomůcky, kde by se lidé učili počítat žetony na základě množství žetonů na jednotlivých liniích.
Martin2
Profil *
robbie:
Tak tedy vytvoř nějakou mřížku, kam by bylo možno přetáhnout žetony a podle toho, kde by byly žetony umístěny, by se spočítala hodnota výhry. Nebo jakou čekáš radu? Přijď s dílčími problémy, vývojáře ti tady nikdo asi dělat nebude.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0