Autor Zpráva
ťululum
Profil *
Ahoj,

Chamurappimu se mj. nelíbí bloky s posuvníky uvnitř stránky (viz bod tři pro stránku uvedenou v prvním příspěvku odkazovaného vlákna). Není se čemu divit, ani mě se nelíbí.

Při zkoumání, kam bych asi tak měl šoupnout position fixed, jsem narazil na to, že asi bude potřeba JavaScript. Ten bohužel neovládám.

Našla by se zde prosím dobrá duše, která by mi napsala JS kód a navíc řekla, co kam a jak na stránku vložit? Ty posuvníky se vyskytují v rámci jedné buňky tabulky (viz třeba 3. krok na kostku 3x3x3), tak pokud by mohla být tabulková struktura zachována, bylo by to super.

Představa je mít jeden "sloupec" pro pohyblivý obrázek omezený délkou textu, která je nyní ve třetí buňce tabulky (Chamurappi sice navrhoval dát ten obrázek úplně mimo layout stránky, to bych ale zatím nechtěl). Ideálně aby to fungovalo ve všech moderních prohlížečích a zařízeních :-).

Díky za každý tip co a jak.
Chamurappi
Profil
Reaguji na ťululuma:
Chamurappi sice navrhoval dát ten obrázek úplně mimo layout stránky, to bych ale zatím nechtěl
Takhle jsem to nenavrhoval. Měl jsem asi na mysli úplně totéž, co teď ty, pokud jsem tě dobře pochopil.

Zkusil jsem to nějak spíchnout. Zkoušel jsem svoji ukázku jen v jediném prohlížeči, ale tak nějak jí věřím, že by mohla jet všude…
Ještě by se to dalo trošku zoptimalizovat, aby se styly nepřenastavovaly při každém zarolování.
Chamurappi
Profil
Reaguji na sebe:
Ještě by se to dalo trošku zoptimalizovat
Konkrétně asi nějak takhle.
ťululum
Profil *
Chamurappi:
Konkrétně asi nějak takhle.

Díky za hotové řešení.

Já se dostal do fáze, kdy zobrazím iframe, ale ten se neroluje, když roluji stránkou. Kde prosím dělám chybu?

V css mám mj.

*.zarovnani{
    margin-left:15px;
    margin-right:15px; 
}

.kostkova {
    vertical-align: top;
    width: 220px;  /* obalující buňka musí mít šířku, aby nesplaskla v okamžiku fixování */
    padding: 0;    /* <- abych mohl nastavit fixovaný left na levou souřadnici buňky */
}

.kostka {
    width: 200px;  /* nelze použít 100%, při position: fixed by se počítala z celé obrazovky */
    height: 220px;
}

Pro JS jsem udělal ctrl+c, ctrl+v z Chamurappiho druhé živé ukázky (problém přetrvává jak pro inline zápis, tak pro načítání z externího souboru) a v HTML mám mj.

<table>
<tr>
<td class="kostkova">
    <iframe class="kostka" src="cesta na iframe" frameborder="0" height="220" width="200" align="top"></iframe>
</td>
<td>hromada textu</td>
</tr>
</table>



Teda pro tu tabulku je to
<table class="zarovnani">
a pak už stejně, jak jsem psal
Chamurappi
Profil
Reaguji na ťululuma:
Kdybys dal odkaz na živou ukázku problému, třeba by ti poradil i někdo jiný.

problém přetrvává jak pro inline zápis, tak pro načítání z externího souboru
Máš ten skript až za elementy, s nimiž má pracovat? V té ukázce je nastaveno (jako výchozí stav), že se skript dává na konec kódu.
ťululum
Profil *
"Máš ten skript až za elementy, s nimiž má pracovat?"

Naopak, po vzoru internetových návodů jsem ho cpal co nejvíc dopředu - tedy hned do hlavičky.

Jakmile jsem odkaz na externí soubor dal před </body>, skript se rozběhal. A funguje to báječně. Děkuji pěkně.
ťululum
Profil *
Chamurappi:
Zkoušel jsem svoji ukázku jen v jediném prohlížeči, ale tak nějak jí věřím, že by mohla jet všude…


Chjo, zkoušel jsem to doma jen na desktopu (vše funguje jak má). Teď když na to koukám z mobilu, ovládací tlačítka k simulátoru se nedají stisknout - proces skládání tak nelze ovládat, viz třeba hlavolam.maweb.eu/rubikova-kostka-poslepu#nazorne-priklady (simulátor pro 189 tahů, 24 tahů nebo 125 tahů).

Neví prosím někdo co s tím?
ťululum
Profil *
Hmm, zřejmě je to vlastnost prohlížeče, neboť na stejném zařízení (Samsung galaxy ace 3) pod Google prohlížečem simulátory fungují jak mají (problém přetrvává v defaultním Samsung prohlížeči, který snad stejně nikdo nepoužívá).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0