Autor Zpráva
Lenny...
Profil
Zdravím vás všechny,

nemáte někdo zkušenosti s vyvářením animacích v programu Adobe Edge animation? Měl to být nástupce Fleshe, ale s tím rozdílem že se výsledná animace bude rovnou kódovat do javascriptu a tím pádem bude fungovat na všech zařízením a "bezproblémově". Trochu jsem ale vývojáře programu nadcenila a zkusila vytvořit trochu složitější animaci, kterou by Flesh zvládnul, ale tento program očividně ne.. Vzniklo tam přetížení funkcí a moje otázka zní jestli s tím jde něco udělat? Posílám náhled stránky, pak je ke stránce přiřazen soubor s deklarováním akcí a soubor s deklarováním jednotlivých prvků a ještě jeden soubor, který nejspíše může za to jak to funguje nebo nefunguje spíš- tento soubor posílám zvlášt. Jde mi o to jestli nejde nějak tento soubor přepsat, aby se to třeba nejdříve uložilo do mezipaměti a pak to zní načíst, nebo tomu nějak jinak pomoct. A také prohlížeč IExplorer má s tímto souborem problém, protože nedokáže rozeznat metodu okLaunchComposition na 27.řádce a tím pádem tento script vůbec nespustí..

www.lenka-tomaskova.cz/mfsf2


Nepovedlo se mi sem dát celý kód odkaz zde: www.lenka-tomaskova.cz/mfsf2/index_edgePreload.js
Chamurappi
Profil
Reaguji na Lenny...:
a moje otázka zní jestli s tím jde něco udělat?
Nejspíš ne. Jsem sice schopný šťourat se v hodně divných a složitých věcech, ale ladění potíží Adobe Edge mi připadá tak složité, že by bylo snazší vyrobit požadovanou animaci načisto znovu.

Doporučuji vyhnout se čemukoliv, co připomíná flash. Působivá (a dobře kompatibilní) prezentace jde naprogramovat i bez animačních vynálezů od Adobe. Pokud to sama neumíš, můžeš se to buď naučit, nebo si sehnat někoho, kdo to umí.
worktogether
Profil *
Náhradou za Adobe Flash a Adobe Edge je Adobe Animate. Možno už má lepšie optimalizované generovanie javascriptu. Tiež existuje knižnica GSAP, ktorú dosť chvália.
Lenny...
Profil
A nedá se s tím něco udělat? Jednou jsem například něco vkládala do kódu v javascriptu a vždy se to na začátku strašně sekalo. Pak jsem dala, možná trochu nelogicky, aby se "nepreloudovalo" a šlo to všechno krásně.

A nedá se něčím nahradit ta metoda okLaunchComposition? Kromě zařízení pracující na androidu to všude zatím funguje. Takže bych Android od animace odpojila(jestli to nějak půjde), ikdyž právě kvůli tomu jsem to dělala v tomto programu místo Flashe.. Ale potřebovala bych se ještě zbavit této metody aby to šlo i v IE..


worktogether:
V Adobe Edge Animate jsem to právěže dělala. Trochu jsem si spletla název..


Chamurappi:
Můžu příspěvek vložit i do jiné diskuze- Flashové animace? Třeba tam někdo pomůže..
Chamurappi
Profil
Reaguji na Lenny...:
A nedá se něčím nahradit ta metoda okLaunchComposition?“ … „Ale potřebovala bych se ještě zbavit této metody aby to šlo i v IE.
Není to tak snadné, jak si zřejmě představuješ. Chceš vyměnit vadný pilot v základech mrakodrapu, který už stojí. Nejjednodušší je ten mrakodrap zbourat a postavit ho znovu na dobrých základech. Chápu, že je to smutné, pokud sis s existující konstrukcí dala práci, ale žádnou zázračnou opravu ti asi nikdo neporadí.

Nouzové varianty:
• Můžeš zkusit upgradovat ten Adobe Edge Animate, ale to asi nebude zadarmo a není ani trochu jisté, že bude výsledek bez chyby. Skript edge.2.0.0.min.js ještě používal jQuery, už jsem někde viděl přilinkovanou verzi 6.0.0, která vypadala lépe, i když zrovna v tom, co jsem viděl, také byly neřešitelné chyby.
• Můžeš zkusit vykopírovat vygenerované HTML z vývojářských nástrojů jiného prohlížeče po doběhnutí animace a uložit tento kód natvrdo do svého zdrojového HTML. Dopadlo by to nějak takhle. Musela bys oželet úvodní animaci, dodělat texty a odkazy.

Mimochodem, zamyslel bych se na tvém místě také nad použitelností, nutit uživatele mačkat „VSTUP“ není moc hezké a praktické. A oficiální zkratka pro češtinu je CS, ne CZ.
Lenny...
Profil
Chamurappi:
Zjistila jsem, že animace skoro všude jde. Kromě IE- tento prohlížeč bych nejradši zrušila, protože všechny problémy, které neustále řeším, kotví vždy v tomto prohlížeči.. Mobilní zařízení jsem od animace už odklonila. Možná bych mohla odklonit i IE. Jde to nějak? Pomocí javascriptu vložit hned za podmínku, jestli se jedná o mobilní zařízení, podmínku jestli se stránka otevírá v prohlížeči IExplorer?

Jinak vkládat do takto vygenerovaného html texty, by bylo jako hledat jehlu v kupce sena. Myslím, že je rychlejší to udělat znovu..

Mačkání vstupu souvisí s konceptem celého festivalu. Přišlo mi to jako dobrý nápad. Protože koncept je, že všechno začíná z prázdna a pak se to dál rozvětvuje a vznikají nové věci.. Nad tou oficiální zkratkou jsem nikdy nepřemýšlela(a to už to takhle mám na spoustě stránkách) ale asi máš pravdu..
Lenny...
Profil
Lenny...:
Mohla bych mít na tebe ještě jeden poslední dotaz? Možná je to hloupá otázka, ale jak si dokázal vygenerovat ten html kód?

Děkuji za odpověď
Chamurappi
Profil
Reaguji na Lenny...:
Možná je to hloupá otázka, ale jak si dokázal vygenerovat ten html kód?
Nalistoval jsem si tvoji stránku ve Firefoxu (respektive v Pale Moonu, ale to je skoro totéž), otevřel jsem Firebug, tam jsem vybral obalový element tvé animace, kliknul pravým tlačítkem a vybral „Copy HTML“. V jiných prohlížečích to bude podobné, napodobeniny Firebugu se otevírají obvykle klávesou F12.

tento prohlížeč bych nejradši zrušila, protože všechny problémy, které neustále řeším, kotví vždy v tomto prohlížeči
Proč si myslíš, že postupuješ správně?

Mačkání vstupu souvisí s konceptem celého festivalu.
Jestli konceptem není retro devadesátých let, tak bych ho zkusil vyjádřit jinými prostředky. Umělecký přínos nepřevažuje nad rizikem, že návštěvník uteče dřív, než zkusí na tlačítko kliknout.
Když jsem dotyčnou stránku viděl poprvé, použil jsem sice prohlížeč, ve kterém fungovala správně, ale myslel jsem, že je i v něm rozbitá, protože chyběl obsah. Viděl jsem jen jedno kolečko s nápisem „VSTUP“. Po chvilce jsem zkusil kliknout na ten nápis – a ono nic. Až při kliku na černý prostor okolo to začalo něco dělat a já pochopil. Kdyby mě na takovou stránku poslal vyhledávač (což asi moc nehrozí, protože neobsahuje žádný zaindexovatelný obsah, všechno se generuje přes JS), tak bych nejspíš odešel, aniž bych spatřil ono symbolické rozvětvení.
Lenny...
Profil
Chamurappi:
Mohla bych mít ještě jeden dotaz? Už to úplně nezapadá do tohoto tématu, ale mám problém s rozeznáním IE. Mobilní zařízení to rozeznává dobře, ale IE to nějak nechce detekovat. Zkoušela jsem několik verzí detekce co jsem na webu našla, ale pokaždé se to chová stejně jako ostatní vyhledávače.

Vložila jsem tento kód:

var isMobile = navigator.userAgent.match(/(iPhone|iPod|iPad|Android|BlackBerry)/);
var isIe = navigator.appName == "Microsoft Internet Explorer";

if(isIe)
{
window.location = "http://www.filmfestpisek.cz/home.html";
}
if(isMobile) 
{
window.location = "http://www.filmfestpisek.cz/festival.html";
}

Když tam ještě vložím else tak se to celé zasekne..

filmfestpisek.cz
Kcko
Profil
Lenny...:
Zamysli se nad tím jestli je ta "animace" pro uživatele něčím přínosná, na mém Core I5 / 8 GB Ram / SSD disk (což rozhodně není úplně průměrná konfigurace) je to trhavé a nefunguje to tak jak by to asi mělo.
Trejpa
Profil
Lenny...:
IE to nějak nechce detekovat
Není vhodné rozlišovat prohlížeče podle názvu, ale podle toho, co umí. Právě proto mají prakticky všechny nové prohlížeče nastaveno navigator.appName = "Netscape". Rozdíly jsou jen v userAgent.

Asi používáš else špatně.
if(isIe)
  {
    // ano
  }
else
  {
    // ne
  }
Lenny...
Profil
Trejpa:
Já jsem to zkoušela i s UserAgent, ale teď koukám že Explorer 11 už nemá název MSIE, to bude asi kámen úrazu... Ale díky.
weroro
Profil
Lenny...:
Toto už nefunguje?
    // Internet Explorer 6-11
var isIE = /*@cc_on!@*/false || !!document.documentMode;
    // Edge 20+
var isEdge = !isIE && !!window.StyleMedia;

if (isIE || isEdge) {
    // ano
} else {
    // nie
}
Lenny...
Profil
weroro:
Už jsem to vyřešila jinak,díky. Stále jsem tam dávala název MSIE, místo Trident/...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0