Autor Zpráva
iiic
Profil
Ahoj

Potřeboval bych poradit, taková teorie…

Javascriptem zašlu pomocí XMLHttpRequest Level 2 asynchronně data a pak hned javascriptem přesměruji stránku. Co se stane s daty, dorazí vždy, nebo se může stát, že přesměrování způsobí, že data nedorazí?

Pokud bych ty data posílal synchronně a (až po odpovědi serveru, že data úspěšně dorazila) přesměrovával tak je to jasné, nic se neztratí, ale prodlouží se doba kdy musí uživatel čekat. Proto bych je raději zasílal asynchronně, ale nevím jestli to přesměrování nezpůsobí nespolehlivost.

Víte někdo? díky
quatzael
Profil
iiic:
Na to se asi spolehnout úplně nedá. Ikdyz si nejsem úplně jistý jestli se ta asynchronnost týká i odesílání požadavků. Hledal jsem nějakou metodu v ajax jQuery, která by se spouštěla po úspěšném odeslání dat, ale žádnou jsem nenašel..
Chamurappi
Profil
Reaguji na iiice:
Co se stane s daty, dorazí vždy, nebo se může stát, že přesměrování způsobí, že data nedorazí?
Může se stát, že nedorazí – minimálně před pár lety se na to spoléhat nedalo, takže předpokládám, že riziko nezmizelo.

Záleží na tom, jak rychle se stihne ze stránky odejít a jak rychle se zvládnou data odeslat. Myslím, že prohlížeče moc nerozlišují mezi způsoby odchodu ze stránky, takže naskriptované přesměrování pryč bude cca stejné, jako když uživatel zadá jinou adresu do adresního řádku a odklepne => při načtení prvních kousků nové stránky se dění v té stávající zruší (nebo pozastaví, pokud stránka nezamezila rychlému Zpět) a začne se tvořit nová stránka.
iiic
Profil
tak jo, díky za pomoc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0