Autor Zpráva
ServIT
Profil
Zdravím, chci se zeptat, existuje nějaké obecné řešení, když chci např. na document.onmousedown nějak reagovat vícenásobně, a to dynamicky ?

Viděl bych to tak, že by document onmousedown měj nějakou pseudo funkci, která by registrovala požadavky na zpracování, a postupně je vyřizovala při vzniku události. Také by musela umět odvolávat požadavky a podle návratu z jednotlivých volání rozhodovat, zda pokračovat ve volání dalších požadavků, nebo už ne. Jde mi o to , abych nevynalézal kolo.

Použití : přidávám dynamicky objekty ( např DIV ) do stránky pomocí JS, a některé z nich by rády věděly, zda bylo zmáčknuto tlačítko uvnitř nebo vně těchto objektů a nějaká globální funkce zároveň hlídá, zda to nebylo nad HTML objektem např. class "drag" ... jak ale obsluha nebo události zase některé dynamicky vkládané objekty ruší, tak by v té "centrální evidenci na požadavky pro danou událost" zase odvolávaly.

Snad jsem to napsal srozumitelně.
předem díky
Radek9
Profil
ServIT:
K přidání nové události na objekt slouží funkce addEventListener (ve starších IE attachEvent), k odebrání potom removeEventListener (ve starších IE detachEvent). K zastavení voládní dalších handlerů v řadě slouží funkce stopPropagation (ve starších IE vlastnost cancelBubble).
ServIT
Profil
Radek9:
RTFM .... děkuji

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0