Autor Zpráva
Kcko
Profil
Ahoj,

existuje nějaký způsob co vytěžuje z pohledu JS webové stránky? Na mém relativně slušném NTB (Core-i 5, 8 GB RAM, SSD Disk) se mi na webové stránce po nějaké době (nahodile) začně Google Chrom vytěžovat procesor 50-80% a začně mi aktivní chlazení procesoru a hodně hučí.

Na webu je slider a několik jednoduchých JS, které jsou snad napsány správně.

Nevím jak to vydebugovat, už proto, že se to děje nahodile ...

Web: tj.rjwebdesign.cz

Díky za každou radu.
Taps
Profil
Kcko:
a zkusil jsi jestli tato situace nastává i v jiném prohlížeči? (jen pro zajímavost)
Kcko
Profil
Taps:
Ne. Nemyslím si, že by zrovna Chrome byl v optimalizaci horší než Firefox.

Jinak ty skripty na webu co jsou rozhodně nejsou 100%, určitě se dají líp zaměřit selektory atd, ale to určitě není hlavním kamenem úrazu.
Taps
Profil
Jen premyslim jestli opravdu za tuto anomalii mohou js skripty..protoze pokud ano tak by byl problem i na urovni jinych prohlizecu
TomášK.
Profil *
Kcko:
Mám chromium, žádné vytížení nepozoruju. V Task Manageru (Shift + Escape) je paměť a vytížení CPU, tam jde potvrdit, že opravdu tato stránka vytěžuje prohlížeč.

Ve vývojářských nástrojích v záložce Profiles jde zjistit podrobnosti. 'Record JavaScript CPU Profile' chvílí sbírá data a pak řekne, kolik času strávil ve které funkci. Nevím, jak moc je to přesné, ale na to, aby to odchytilo, co vytíží procesor ano.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kcka:
Nemyslím si, že by zrovna Chrome byl v optimalizaci horší než Firefox.
Popsal jsi, že máš problém v jednom prohlížeči na jednom počítači, z toho zdaleka nevyplývá, že by mohla být příčina potíží v nějakém JS.
Nějaké pluginy tam nainstalované máš?
Zkoušel jsi jednotlivé části vyřadit, jestli se něco změní?
Použít anonymní režim?

Podle profileru v Exploreru je nejnáročnějším prvkem na stránce Google mapa. Jestli jsi při testování přihlášený ke Googlu, je teoreticky možné, že dostáváš nějakou problematickou verzi mapy pouze ty.
Kcko
Profil
TomášK.:
Díky, vyzkoušel jsem a ač ne zcela všemu rozumím, tak tam nějaké vysoké zatížení nevidím. Snad program (41%) neznačí zatížení. Jsi si jist zkratkou Shift + escape? To mi naopak taskmanager shodí :) (kde bych to tam měl vidět? Vidím toto, ale nepoznám, jaký tab otevřený v chrome zobrazuje jakou stránku a která tudíž je nejnáročnější (files.rjwebdesign.cz/i/20170216-202739.png)

Chamurappi:
Ano to možná máš pravdu, nicméně přes den jsem prohlédl tunu stránek, pracoval na cca 5 různých projektech a Chrome mi začal zlobit až s touhle triviální stránkou. Začalo to zlobit nějak poté co jsem tam integroval 3 JS, které se stránkou pracují:
- funkce na fixování hlavní navigace po určitém odscrolování
- funkce, která dle najetí na konkrétní sekci na stránce obarví příslušnou navigační položku
- slider (kenwheeler.github.io/slick)

a po implementaci tohoto triumvirátu se mi nějak nahodile po rolování stránkou a i poté co jsem s ní nehýbal začal vytěžovat prohližeč a hučel mi větrák. Nabyl jsem tedy dojmu, že to dělá jedna z těhle věcí, ale děje (dělo) se to třeba po 10-20 min, takže jsem nebyl schopen na to přijít. Navíc ty JS jsou opravdu jednoduché a nepřijdou mi špatně napsané.

Je možné, že to dělá nějaký plugin, mám jich poměrně dost, ale nic jsem poslední dobou neinstaloval, a není v časovém fondu vypínat jeden po druhém * předchozí nahodilý stav => to by mi zabralo tak rok.

Google mapou to nebude, ani tam ještě nebyla. Můžeš mi ukázat screenshot z tvého profileru?


Mám web otevřený asi půl hodiny, párkrát jsem si zascroloval, slider běží, nic se neděje, vytížení normální, možná se mi včera zbláznil NTB, plašil jsem tedy zbytečně.
TomášK.
Profil *
Kcko:
Task manager na screenshotu vypadá jako systémový. Google chrome má svůj vlastní, otvírám ho v menu -> More tools -> Task Manager nebo v kontextovém menu, které se zobrazí, když kliknu pravým tlačítkem na plochu vedle oušek otevřených tabů. Screenshot třeba tu: www.lifewire.com/using-task-manager-in-chrome-446159
Kcko
Profil
TomášK.:
Aha o tomhle jsem neveděl (možná jsem si to někdy rozklikl, ale už jsem to dávno zapomněl. Klávesová zkratka Esc+shift mi nefunguje, ale aspoň vím, jak to otevřít přes menu). Tak děkuji.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0