Autor Zpráva
GvV
Profil *
Zdravím,
javascript nepoužívám často a tak bych potřeboval trošku poradit.
Konkrétně se můj dotaz týká situace, kdy mám v javascriptu funkci, která provádí několik výpočtů. Přičemž pro výpočet se používají čísla, která zadávám přes html formulář.
Výpočtů je hned několik, některé na sebe navazují a některé ne. Na stránce si pak nechávám zobrazit pouze finální výpočet.

Pro ilustraci zjednodušený kód:
a = parseFloat($('#obraz .rozmer1').val());
b = parseFloat($('#obraz .rozmer2').val());

obvod = (a+b)*2;
vysledek = obvod+100;

Poté co zadám čísla ve formuláři se mi zobrazí číslo z vysledek. Ale za předpokladu, že jsem v některém vzorci jako je např obvod udělal chybu, tak výsledek bude špatně.
A já pak musím hledat a počítat si ručně kolik má vlastně obvod vyjít pro ty zadaná čísla.

Potřeboval bych tedy vědět, zdali existuje možnost přes kterou bych se podíval na průběh toho skriptu, ve které bych viděl, že obvod vyšel třeba 50. (místo vzorce bych viděl výsledek)
Je mi jasné, že bych toho mohl docílit tím, že bych si nechal zobrazovat nejen finální výsledek, ale i ty další výpočty. Ale to by mi přidalo práci a věřím, že musí existovat nějaký způsob, který by dělal to co potřebuji.

Předem děkuji všem, kteří se rozhodnou přispět svojí troškou ;)
juriad
Profil
Nejjednodušší variantou je:
console.log(a, b, obvod);

Pokročilejší je pak nastavení si breakpointu v debuggeru a podívat se v něm na hodnoty proměnných. Chrome k tomu má i tutoriál: developers.google.com/web/tools/chrome-devtools/javascript
GvV
Profil *
Mockrát děkuji!
Přesně něco takového jsem potřeboval.

Ještě jednou díky ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0