Autor Zpráva
Fit
Profil
Ahoj,
prosím o radu. Momentálně používám pro rotaci reklamních bannerů ve Wordpressu placený plugin AdRotate. Díky tomuto pluginu totiž funguje rotace bannerů i v případě, kdy se používá kešování stránek, lze to ale nastavit jen společně s pluginem W3 Total Cache. Jsem s tím celkem spokojen, ale pořád si říkám, jestli to není zbytečně složité řešení a taky bych raději používal ke cache stránek plugin WP Super Cache, který mi přijde celkově lepší a jednodušší. Tento cache plugin ale nepodporuje AdRotate, a tak se snažím vymyslet jiné funkční řešení.

Potřebuji vyřešit následující: Na stránkách mám 5 vyhrazených míst pro bannery, na kterých potřebuji, aby vždy rotovaly 3 různé reklamy ve stejném poměru zobrazení.

Našel jsem tento JavaScript kód, který bude fungovat i v případě cache stránek ve WP:

<script type="text/javascript">
//Javascript Created by Computerhope http://www.computerhope.com
//store the quotations in arrays
var images = [], 
index = 0;

images[0] = "<a href = 'http://www.computerhope.com/index.htm'><img src='http://www.computerhope.com/banners/banner.gif' alt='Visit Computer Hope'></a>";
images[1] = "<a href = 'http://www.computerhope.com/history/index.htm'><img src='http://www.computerhope.com/banners/banner2.gif' alt='Computer History'></a>";
images[2] = "<a href = 'http://www.computerhope.com/index.htm'><img src='http://www.computerhope.com/banners/banner3.gif' alt='Visit Computer Hope'></a>";

index = Math.floor(Math.random() * images.length);
document.write(images[index]);
//done
</script>

Chci se tedy zeptat, je toto řešení rotace reklam vhodné? Když si to vyzkouším, tak mi to funguje. Jde mi jen o to, že bych těchto kódů musel na stránky umístit celkem 5 ks (pro každé reklamní místo jeden kód). Nerozumím tomu, zda to třeba pak moc nebude zatěžovat stránky (zda se např. nestahují všechny reklamy vždy najednou nebo zda se načítají jednotlivě a je to ok?). Popř. jestli v tom vidíte nějaký problém či zádrhel. Snad jsem dobře popsal to, co potřebuji. Prostě na 5 místech na stránce potřebuji rotovat vždy 3 různé reklamy. Každá reklama je samozřejmě jiná a pro jiného inzerenta. Popř. jak to vyřešit líp... Díky moc!
Davex
Profil
Fit:
Výběr reklamy s házením kostkou nebude až tak náhodné a nebude zajištěno, aby se stejná reklama zobrazila na stránce pouze jednou. Vhodnější cesta by byla definice pole s náhodně zamíchaným kódem reklam. Pro každou reklamní pozici by pak stačila jen jednoduchá funkce, která postupně vybere reklamní kód z pole a vypíše do stránky. Mohlo by se to ale zkomplikovat, kdyby reklamní pozice nebyly stejně velké nebo kdyby inzerenti vyžadovali své speciální kódy pro zobrazení reklamy.
Fit
Profil
Davex: Díky za odpověď. Ty reklamní místa mají různé velikosti. Mám tam 300x250px, 640x80px a 728x90px. Takže proto bych tam vždycky dával tento kód. Stačí mi, aby se prostě ty reklamy střídaly na každé pozici a každá pozice bude mít nadefinované svoje reklamy. I v tomto případě je ten kód nevhodný? Chtěl bych ideálně, aby každá reklama měla stejný počet zobrazení např. za měsíc. Když to bude takhle náhodně, tak by to plus mínus mělo asi vyjít, ne?
Keeehi
Profil
Fit:
Když to bude takhle náhodně, tak by to plus mínus mělo asi vyjít, ne?
Ano. A čím více návštěv na stránce mít budeš, tím to bude vyrovnanější.
Fit
Profil
Návštěvnost mám v tisících denně, tak by to mělo být OK. Tak asi tohle řešení nasadím, když v tom nikdo nevidí žádný zásadní problém. Přijde mi to maximálně jednoduché a účinné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0