Autor Zpráva
Lukyn2006
Profil
Jako samouk a věčný začátečník tím často ztratím dlouhou dobu pro spoustu pokusů-omylů. Např. nejdřív napíšu javascript a pod něj pak element např. odstavec <p id="pokus"> No a pak zjistím že musím dát script až pod odstavec a někdy zase naopak.
Existuje pro umistění scriptů nějaké pravidlo? Díky za pomoc a váš čas.
Radek9
Profil
Lukyn2006:
No a pak zjistím že musím dát script až pod odstavec
Pokud ten script pracuje rovnou s daným elementem, tak je to docela logické. Pokud bys měl ten script před elementem, tak ještě nebude existovat.

a někdy zase naopak
To si nemyslím. :-) Jinak se scripty chovají, pokud je navěsíš na ondomready nebo onload event. V tu chvíli už je celý dokument zpracovaný, takže klidně takový script můžeš umístit do hlavičky. Ale ve většině případů nejsou vůbec potřeba. Pokud script prostě a jednoduše umístíš na konec stránky (před </body>), tak nic nezkazíš.
weroro
Profil
Radek9 Výnimkou by mohli byť scripty, ktoré zapisujú do dokumentu pomocou document.write()
Mlocik97
Profil
weroro:
alebo používajú this.element
Keeehi
Profil
Mlocik97:
Tohle jsem nepochopil.
M4n
Profil *
Skripty se vykonávají v pořadí, v jakém jsou vloženy. Výjimkou jsou externí asynchronní/deferred skripty — s jejich vykonáním může prohlížeč vyčkat až na pozdější dobu tak, aby nezdržoval renderování stránky. Obsluhy událostí jsou samozřejmě zavolány taky až ve chvíli, kdy dané události vzniknou.

HTML dokument je také vykreslován postupně. Z logiky věcí nelze pracovat s DOM prvky, které ještě neexistují. Proto se většinou skripty vkládají na konec stránky — neblokují její vykreslení a mohou bez obav pracovat s jejím obsahem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0