Autor Zpráva
Thak
Profil
Ahoj,
dovedl by mi někdo vysvětlit rozdíl / výhody mezi psaním webu s HTML, jQuery, PHP a využitím AngularJS a MVC?
Pokud píši klasicky web s použitím PHP, HTML, CSS, jQuery, tak mám od sebe oddělenou kostru webu, stylopis, javascripty a server-side funkce a skripty.
V poslední době ale narážím stále více na nějaké MVC frameworky / AngularJS / React.js a přemýšlím v čem jsou výhody a rozdíl.
Když jsem se podíval třeba na W3school a jejich AngularJS učebnici, tak první, co jsem viděl je, že se přímo cpe něco do HTML tzn. značné znepřehlednění
kódu a z mého pohledu staré školy takovej nečistej maglajs.

Jaké jsou tedy objektivní důvody používat něco takového? Dovedl by mě někdo nasměrovat třeba na nějaký článek nebo vysvětlit zde?

Díky
Kcko
Profil
Thak:
Začni třeba tady www.sitepoint.com/10-reasons-use-angularjs a pak zkus trošku googlit sám.
Do HTML se v Angularu sypou už jen data, která se vypisují, co Ti na tom přijde nepřehledného?


To je to samé jako v Nette frameworku (v Modelu si připravím data, v Presenteru (Controlleru) je předám do šablony - View (*.latte a vypíši). Imho normální MVC.
Thak
Profil
Dobře, tak půjdu ještě hlouběji - proč MVC a ne klasické psaní webu? Zkusím taky vygooglit, jen jsem myslel, že mi někdo řekne jednou větou nějaký jeden dva konkrétní důvody, co na tom je, tak převratného.
Keeehi
Profil
Převratného na tom je to je to, že jednotlivé části jsou od sebe odděleny a má to logickou strukturu. U pětistránkového webu to je jedno, u velkého portálu se to neskutečně hodí.
H13
Profil
Thak
Taková maličkost, pro někoho možná nezajímavá. Použil jsem právě jeden takový javascript framework na stránce a nyní mám ve výsledcích vyhledávání místo hodnot proměnné. Prostě, robot načetl stránku tak jak je, tedy bez javascriptu a tedy bez hodnot a místo hodnot jsou ve výsledcích vyhledávání proměnné z javascriptu. Pravděpodobně bych pro příští podobný projekt použil jQuery, tedy normálně bych vypsal hodnoty a poté je měnil za pomocí jQuery (v podstatě stejným principem jako to dělá javascript framework, ale s tím, že výchozí hodnoty by byly normálně vypsány na straně serveru). Snažil jsem se najít řešení tohoto problému, ale nenašel jsem. Pokud by měl někdo nějaký tip, byl bych za něj rád.

Díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: