Autor Zpráva
RastyAmateur
Profil
Zdravím,

mám u sebe ve složce js/example.json uložený nějaký json. Rád bych s ním samosebou nějak pracoval, ovšem nevím, jak daný soubor načíst. Našel jsem pouze řešení pomocí $.getJSON(), ovšem to používá k načítání HTTP protokol, takže bez spuštěného serveru mi to nepojede.

Je zde nějaké jiné řešení? Něco jako var json = require("js/example.json"); tu není?

Děkuji,
RA
Tomášeek
Profil
RastyAmateur:
Pokud to bude jen pro tebe a nevadí ti nefunkčnost v IE9 a níže, pak můžeš použít postup uvedený v Object moved.

Obecně bych ale šel cestou lokálního webserveru, stejně jej pro vývoj čehokoliv budeš potřebovat. Minimálně na tvorbu toho JSONu, nemyslím, že bys ho tvořil/stahoval ručně :-)
RastyAmateur
Profil
Tomášeek:
U tohoto projektu jsem chtěl, aby dokázal být plně offline. Ovšem v tom případě by se daná aplikace strašně sekala, takže na to asi kašlu. Ještě to proberu s jedním známým, ale moc velké šance tomu nedávám...
Radek9
Profil
RastyAmateur:
A co to bude za projekt? Možná by bylo lepší nedělat to jako webovku, ale použít třeba Electron nebo NW.js. Tam máš k dispozici veškerou funkcionalitu Node.js a Chromia včetně přístupu k filesystemu.
RastyAmateur
Profil
Radek9:
Hlavní pointou je to, že to chci používat na iPhonu bez připojení k internetu. Pokud vím (neověřoval jsem si to), aplikaci na iOS bych musel napsat ve Swiftu. Takhle si webovku načtu jednou s připojením k internetu a jelikož bude celá logika postavená na JS, tak již připojení potřebovat nebudu

Sice to internetové připojení je potřeba při nahrávání, tudíž to bude muset být na nějakém serveru, kde ten HTTP požadavek na zpracování JSON bude umožněný, ale šlo mi o princip... Bude to jediná věc, která bude potřebovat server, jinak by ta appka byla plně offline
Keeehi
Profil
Buď to opravdu můžeš udělat celé nativně, nebo celá appka bude jen WebView (nebo nějak podobně se to jmenuje) přes celou obrazovku a v tom už budeš mít to své HTML, CSS a JS. Pak nebudeš potřebovat přístup k internetu vůbec.

Navíc vytvořit aplikací, která jen zobrazuje dodané webové stránky je strašně jednoduché, takže existuje spousta programů/služeb které to udělají za tebe. Jejich výhodou pak je, že získáš appku rovnou pro více platforem.
Radek9
Profil
RastyAmateur:
Není nutné používat Swift. Pokud potřebuješ něco tak jednoduchého, tak ti bude pravděpodobně stačit PhoneGap. To funguje na principu, který popsal Keeehi. Máš ale taky rovnou přístup k filesystemu. Pro sofistikovanější aplikace se potom používá např. NativeScript, React Native nebo Ionic.
RastyAmateur
Profil
Dobře, děkuji za rady :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0