Autor Zpráva
PetrLL
Profil
Adresa: www.seznam.cz

Potřebuji získat data ze třídy .gadget__header .

Vše pomocí jQuery.

?

www.seznam.cz jsem uvedl proto, že u něj nefunguje klasický $ajax, $get a iframe.
pcmanik
Profil
PetrLL:
Nauč sa formulovať otázky a hlavne ich nepíš štýlom že toto potrebuješ a vy to urobte.
Čo si skúšal a nefunguje ti? Kódy za teba nikdo písať nebude.
PetrLL
Profil
Zkoušel jsem $ajax, $get a iframe = nefunkční u www.seznam.cz.
Kcko
Profil
PetrLL:
Přes JS to neudeláš. Zkus např. PHP. Napsat parser je už snadné.
PetrLL
Profil
Kcko:
Před měsícem jsem narazil na odkaz na jquery ukázku, na které fungoval www.seznam.cz (načetli se data).

Bohužel ten odkaz nemůžu najít. :(
Keeehi
Profil
PetrLL:
Kcko má pravdu. Javascript kvůli bezpečnosti neumožňuje načítat obsah cizích domén* takže ta ukázka jen s javascriptem fungovat nemohla. Musela ta data tahat z vlastní domény (JS pošle požadavek na svůj serverový script, ten se připojí na stránku seznamu, stáhne data a vypíše je -> JS obdrží data) nebo využívala nějakou službu třetí strany která komunikaci pomocí JS podporuje.

* existují způsoby (JSONP, origin hlavičky) avšak všechny vyžadují, aby je podporovaly dané stránky. Což není případ domovské stránky seznamu.
PetrLL
Profil
Keeehi:
Jak jsem už psal: před měsícem jsem narazil na odkaz na jquery ukázku, na které fungoval www.seznam.cz.
Načetl se obsah (texty a obrázky), ale CSS a JS se nenačetl, to ale nevadí.
Keeehi
Profil
PetrLL:
A jak já jsem psal, není možné aby to fungovalo jen s javascriptem. Muselo tomu něco pomáhat, čehož jsi si nejspíš nevšiml. Proč tomu muselo něco pomáhat? Protože kdyby ne, tak by to byla obrovská bezpečnostní díra. Protože kdyby to fungovalo, co by útočníkovi zabránilo tam načíst adresu tvého internetového bankovnictví místo adresy seznamu?
PetrLL
Profil
Keeehi:
Bylo to v jsfiddle.net - pouze javascript.

Zkusím to najít.
Mlocik97
Profil
PetrLL:
skrz JS môžeš zahrnúť obsah z externého zdroje lenv prípadoch ak jeho hlavička obsahuje "<?php header("Access-Control-Allow-Origin: *");?>" prípadne iné riešenia, ktorými externý zdroj povolí seba začleniť do iných stránok skrz JS, už to vlastne napsal Keeehi.
PetrLL
Profil
Tak jsem to našel:
jsfiddle.net/etq8gnfc

Vše je v JS.

K načtení se používá github.com/Rob--W/cors-anywhere.
Venca V
Profil
No jo, ale to je přes proxy, která modifikuje hlavičky...
Keeehi
Profil
Keeehi:
nebo využívala nějakou službu třetí strany
V tomto případě ta služba třetí strany je http://cors-anywhere.herokuapp.com

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0