Autor Zpráva
inocencz
Profil
Dobry den,
rad bych udelal stranku, kde muze zamestnavatel otestovat zamestnance. Zamestnanec by se v prubehu testu nemel divat do jinych aplikaci, oken apod. tzn. udelal jsem jednoduchou funkci window.onblur = function(){ ... }, ktera si pocita kolikrat uz zamestnanec opustil stranku, zobrazi upozorneni a po prekroceni limitu "trpelivosti" test proste submitne. Problem je ze se funkce chova v ruznych prohlizecich ruzne a vetsinou divne. Pokud treba be vivaldi dam focus jen na konzoli (F12) vse funguje korektne. Kdyz ale kliknu na novy tab, funkce se spusti dvakrat. V chromu se zase spousti dokud nedojdou pokusy/trpelivost.

Mohl bych sice nastavit, ze kdykoliv opusti stranku je konec, ale to je malinko prehnane a neflexibilni.

Nevite o nejakem zpusobu jak toto osetrit napric prohlizeci?
pcmanik
Profil
inocencz:
Na toto slúži Page Visibility API, bohužial podpora pre udalosť onvisibilitychange pre Firefox je až vo verzii 56.
Takže stupidné riešenie ako to obísť v setInterval, je povedzme každú sekundu zisťovať stav document.hidden a podľa toho zisťovať či užívateľ odišiel. Pochybujem totiž že za sekundu by niekto našiel informáciu ktorú hľadá :)

A inak ak sa jedná o test a očividne tam nieje dozor ktorý by pozeral čo zamestnanci robia, tak ako plánuješ zabrániť odpisovaniu z mobilu, ťaháku a podobne?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0