Autor Zpráva
gully
Profil
Ahoj všem,

našel jsem galerii pro flickr přesně podle mých představ. Je tady ale jeden háček, a sice, že nefunguje zobrazení fotografií v albu. Přitom ještě včera bylo všecko v pořádku. Proto bych chtěl poprosit někoho, kdo se vyzná v javascriptu, jestli by se na to nepodíval.

gully.savana-hosting.cz/test/flickr_gallery/Gallery_Responsive.html
Keeehi
Profil
V souboru http://gully.savana-hosting.cz/test/flickr_gallery/js/jquery.flickr-album.js na řádku 2056 by nejspíš místo data.error mělo být json

$("#" + opts.errorID).html("ERROR: " + json.message + " (Flickr ID: " + opts.flickrID + ")");

To samé na řádcích 2063 a 2069.


Je to ve větvi, která zpracovává neúspěšnou odpověď ze serveru. Nejspíš to nefungovalo i včera, jen tehdy server vracel úspěch a tak se to do této větve nedostalo. První galerie se ptá flickeru na adrese https://api.flickr.com/services/rest/?method=flickr.photosets.getInfo&api_key=644a6098c4ed7e25eaf7e70f87b2ab2b&photoset_id=72157682052857346&format=json&jsoncallback=?. Evidentně nebyl schpen takovou galerii naléz.

Závěrem: Jde tedy o dva problémy
1) nefunkční část javascriptu která nefunguje správně, když flicker nezvládne najít album
2) flicker nemůže najít zadané album

První můžeš opravit, s druhou to bude horší. Musíš zjistit, proč ji nemůže najít. Napadá mě - špatný api key, špatné id galerie, neveřejné album. Ale to už nechám na tobě.
gully
Profil
Přiznám se, že teď nevím, co přesně mám nahradit na těch řádcích 2056, 2063 a 2069. Můžeš mi prosím napsat kompletně vyměněný ten řádek 2056?
Jinak s tím nenalezeným albem nevím, ale je pravda, že to nefunguje ani na demo stránkách té komponenty: krautcoding.com/facebookgallery/responsive-layout
Keeehi
Profil
gully:
Můžeš mi prosím napsat kompletně vyměněný ten řádek 2056?
To jsem udělal. Navíc jsem tu i šedivým rámečkem označil, kde jsem provedl tu úpravu ;)
gully
Profil
Aha. Tak to se omlouvám, nepochopil, jsem ... Ten druhý problém asi nebude u flickru, protože tady to šlape: tjsokolbabice.cz/galerie. Nešlo by se prosím podívat, jak je to tam realizované?
EDIT:
Dostal jsem odpověď od vývojáře:

Hi,

the gallery is loading correctly on my end on all demo pages for the script, so I can only assume that the issue is related to something unique in your site setup; most likely a JS conflict with another utilized script. Checking the browser console (F12) for more information should give you some insight about what might be causing the issue.

Tekanewa


Vůbec z toho nejsem chytrej. Nechápu, kde teda může být ten problém...
Keeehi
Profil
Tam to funguje, jelikož se flickeru ptá na jiné adrese.
https://api.flickr.com/services/rest/?method=flickr.photosets.getPhotos&api_key=644a6098c4ed7e25eaf7e70f87b2ab2b&photoset_id=72157683033423684&format=json&jsoncallback=?
Respektive vynchává problematické getInfo a rovnou se ptá getPhotos. To tvoje řešení se na to ptá, aby mohlo na stránku vplnit nějaké dodatečné informace o albu. Ale evidentně to nefunguje, takže kontaktuj toho, od koho jsi to koupil a žádej po něm nápravu.
gully
Profil
Problém je na straně Flickru, který z nějakého důvodu vypnul příslušné API (www.flickr.com/groups/51035612836@N01/discuss/72157686417438430/72157689383726375). Proto to vývojáři z Templaza v TZ Gallery zvolili tebou uvedenou jinou cestu. Teď jde o to, jak moc překopávání by dalo upravit původní skript na ten druhý link.
Keeehi
Profil
On se ten druhý link v tom tvém scriptu také používá. Jen o trochu dále a za předpokladu že ten první skončí úspěchem.

Teď jde o to, jak moc překopávání by dalo upravit původní skript na ten druhý link.
Aby se to udělalo pořádně, tak většinou dost.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0