Autor Zpráva
jan13
Profil
Zdravim vsetkych,
Potreboval by som pomoct. V mojom eshope mam implementovany balikomat. Script odosle premennu - kod balikomatu do textarea.
Problem je vsak v tom, ze sice hodnotu v textarea zobrazi, ale ju neodosle do objednavky.
Zaujimave je to, ze ked balikomat do textarea hodnotu vlozi a ja do textarea kliknem, tak v tomto pripade hodnotu do objednavky odosle ked do textarea nekliknem tak hodnotu do objednavky neodosle. Hodnotu vsak v textarea vidim v oboch pripadoch.....

Viete niekto poradit ako tento problem vyriesit?
Nakolko sa jedna o obchod pre dospelych, neviem ci sem mozem vlozit odkaz...

Dakujem.
Tomášeek
Profil
jan13:
Nějak popisovánému "problému" nevěřím. Dodej odkaz na web, kde se tak děje.
jan13
Profil
Tomášeek:
Dobry den,
Stranka je: www.69shop.sk treba objednat tovar prejst do kosika a vybrat balikomat. Kludne spravte objednavku a dajte test. Pokial do pola pod balikomatom, kde zobrazi vybrany balikomat nekliknete, hodnota sa proste neodosle. Ako nahle tam kliknem hodnota sa odosle.
Fomular je pracovavany cez JS....
Absolutne tomu nerozumiem. Budem Vam vdacny za pomoc.
PS: upozornujem jje to obchod pre dospelych...len aby tu nevznikkli vasnive diskusie....

Vopred dakujem.
_es
Profil
jan13:
V chybovej konzole je, že $ nie je definované. Máš tam:
<script type="text/javascript" src="http://www.69shop.sk/themes/warehouse/cache/v_1321_00061af18f698a5df505ba12baadb679.js" async defer>
Tam je funkcia/objekt $ definovaná, pričom je použitá v ďalších skriptoch na stránke.
jan13
Profil
_es:
Vdaka za odpoved. Mozes to prosim trochu viac vysvetlit, resp. napisat co mam urobit? Neroziumiem tomu co si napisal....
Dakujem
_es
Profil
Vyzerá to, že si asi (alebo niekto iný) podľa rady v [#4] chybu odstránil, či nie? Stránka bola odvtedy upravovaná, aj src v <script> je iné.
jan13
Profil
_es:
Nie nic som neupravoval, iba som "vycistil" Cache.....
_es
Profil
jan13 [#7]:
Veď si mal skript spomínaný v [#4] pred chvíľou rozbalený „na drobné“. A nejaké skripty z iných častí stránky si dal, predpokladám, asi tam. Mohol by si si pozrieť, na čo atribúty async a defer slúžia - než stránku dáš do konečnej podoby.
<script>
Skripty a styly » Script
Problém sa vyriešil alebo zostáva?
jan13
Profil
_es:
problem stale zotrvava,
async a defer je vhodne pri asynch. nacitani obsahu stranky. Stranka "necaka" pokial sa dany script nacita......
_es
Profil
jan13:
Stranka "necaka" pokial sa dany script nacita.
No a to je problém, keď chce použiť niečo, čoho sa ešte nedočkala. Ak pri tých skriptoch nezáleží, kedy sa načítajú, tak ich daj na koniec HTML kódu a nekomplikuj to ASYNC a DEFER atribútmi.
jan13
Profil
_es:
vdaka za radu, skusal som sync a defer dat prec a stale to nefunguje.....


jan13, _es:
pravdepodobne si robil objedavky ale balikomat nepresiel. staci ze kliknes do textarea kde zobrazi vybrany balikomat a hodnotu odosle....
_es
Profil
jan13:
A chybu overím ako? Že ti zadám svoj mail a budem sledovať čo mi tam príde? Informáciu o vybranom balíkomate na objednávacej stránke nevidím. Či už kliknem alebo nekliknem na voľačo. Za to sa na nej stále vyskytuje známa chyba o nedefinovam $. Keďže sú na nej skripty vo vnútri HTML kódu predpokladajúce načítanie JQuery. A načítanie JQuery je neisté: viď radu vyššie. V http://www.69shop.sk/objednavka je:
<script type="text/javascript" src="http://www.69shop.sk/themes/warehouse/cache/v_1324_00061af18f698a5df505ba12baadb679.js" async defer>
a vo formulári nejaký JS spoliehajúci sa na definovaný $.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0