Autor Zpráva
Tom JS
Profil *
Ahoj,

chystám se vyzkoušet lazy loading YT videí podle návodu na jecas.cz.

JS vůbec nerozumím a doposud vkládám YT videa do HTML stránky pomocí

<iframe width="425" height="344" src="https://www.youtube.com/embed/ID-VIDEA?rel=0&amp;showinfo=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Našla by se prosím dobrá duše, která by mi JS v návodu modifikovala tak, aby byly zachovány jak parametry videa "rel=0&amp;showinfo=0" frameborder="0" allowfullscreen", tak i rozměry iframe, tedy width="425" height="344"?
Tom JS
Profil *
Tom JS:
Našla by se prosím dobrá duše, která by mi JS v návodu modifikovala tak, aby byly zachovány jak parametry videa "rel=0&amp;showinfo=0" frameborder="0" allowfullscreen", tak i rozměry iframe, tedy width="425" height="344"?

Co jsem si tak zkoušel, rozměry iframe se dají nastavit jak v CSS, tak v tom JS v sekci

ifr.width = 425;
    ifr.height = 344;

a ten frameborder je taky nastavitelný v CSS (si myslím). Parametry "?rel=0&amp;showinfo=0" jsem získal poupravením řádku

ifr.src = "http://www.youtube.com/embed/" + getYtCode(this.href) + "?rel=0&amp;showinfo=0";

Protože ale bohužel neznám ani základy JS, může mi prosím někdo pomoci s tou možností zobrazení videa na celou obrazovku, tedy možností allowfullscreen?
RastyAmateur
Profil
Tom JS:
ifr.setAttribute('allowfullscreen', 'true');
můžeš to prdnout třeba za ten tvůj řádek, kde jsi modifikoval to src. Mě to fungovalo, tak snad to bude v pořádku :) Je potřeba to nějak vysvětlit?
Tom JS
Profil *
RastyAmateur:
Je potřeba to nějak vysvětlit?

Není :-). Na kod.djpw.cz to však stále neumožní přepnout video na celou stránku (nepředpokládám, že by to mohlo být tím, že jsem část původního CSS smazal). Návrh na opravu, prosím?


Tom JS:
Na kod.djpw.cz to však stále neumožní přepnout video na celou stránku

Poprvé zkoušeno na desktopu FF Mozilla, podruhé na desktopu v Chrome (tam to vskutku funguje), potřetí na desktopu v IE (opět nefunguje). Zbylé prohlížeče nezkoušeny.
Keeehi
Profil
Tom JS:
Teda asi jsi to dělal ale jenom pro upřesnění, zkoušel jsi to na samostatné stránce? Protože já mám sice jen chrome, ale fullscreen mi nefunguje na Živá ukázka ale na Odkaz ano. Zkoušel jsi tedy Mozillu a IE na tom druhém odkazu?
Tom JS
Profil *
V průběhu toho, co jsem psal další postřeh, přispěl do vlákna Keeehi.

Z nějakého mne nepochopitelného důvodu jsem došel ke stejnému závěru jako on - na mé osobní stránce možnost allowfullscreen funguje jak pro IE, FF, tak i Chrome na desktopu (na rozdíl od stejných prohlížečů v kod.djpw.cz).

Děkuji oběma pánům (potažmo třem pánům i se Str4wberrym) za pomoc. Funguje to báječně.
Keeehi
Profil
Tom JS:
V tom případě to s vysokou pravděpodobností tím, že na ukázce je ta stránka v iframe, což se youtube nelíbí a proto se snaží fullscreen blokovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0