Autor Zpráva
Tom JS
Profil *
Ahoj,

zalíbil se mi lazy loading a rád bych ho použil i na iframe. Protože nezáleží na viditelnosti iframu pro roboty, rád bych využil možnost č. 1 v tomto návodu. Protože autor návodu neudává odkaz na živou ukázku (pouze hotový html a js kód; ovšem nevím, jestli pro zmíněnou možnost č. 1), mohl by mi prosím někdo zkušenější poskytnout odkaz na živou ukázku, když momentálně používám iframe na své stránce v této podobě?


Buď
<iframe class="kolotoc" src="cesta/stranka.html?&parametr1=1&parametr2=20&parametr3=1&parametr4=frtfff&parametr5=b1c1b7&parametr6=wgwwddwbwyyyyyyyyygggwgggggbbbwbhlbbooooooooorrrrrrrrr&parametr7=17" frameborder="0" height="325" width="320" align="top"></iframe>

nebo
<iframe class="kolotoc" src="cesta/stranka.html?&parametr1=1&parametr2=20&parametr3=1&parametr4=frtfff&parametr5=b1c1b7&parametr6=wgwwddwbwyyyyyyyyygggwgggggbbbwbhlbbooooooooorrrrrrrrr&parametr7=17" frameborder="0" height="325" width="320" align="top"></iframe>

Atributy height, width a align mohou být u jednotlivých iframů na stránce rozdílné (a ten řetězec ve src taky bude jiný pro každý iframe na stránce, ale pro každý iframe na stránce bude jedinečný).


oprava: u toho "nebo" nemá být v iframe ta třída kolotoc, čili takto:

<iframe src="cesta/stranka.html?&parametr1=1&parametr2=20&parametr3=1&parametr4=frtfff&parametr5=b1c1b7&parametr6=wgwwddwbwyyyyyyyyygggwgggggbbbwbhlbbooooooooorrrrrrrrr&parametr7=17" frameborder="0" height="325" width="320" align="top"></iframe>
Tom JS
Profil *
Tak nakonec vyřešeno díky použití knihovny blazy js. Když bych ale chtěl něco ve smyslu

<noscript style=color:red> Zapni si JavaScript </noscript>

, tedy aby se červeně vypsalo "Zapni si JavaScript" když bude JavaScript v prohlížeči vypnut, jak to prosím zařídím?

Když napíšu

<script src="blazy.js"></script>
    <script>
        ;(function() {
            // Initialize
            var bLazy = new Blazy();
        })();
    </script><noscript style=color:red>Zapni si JavaScript</noscript>

a vypnu v prohlížeči JavaScript, nezobrazí se ani iframe, ani žádná jiná hláška (např. "Zapni si JavaScript").
Keeehi
Profil
Ale funguje to. Při vypnutém JS se zobrazí ten text. Takže chyba bude někde jinde.
Tom JS
Profil *
Keeehi:
Po vzoru zápisu responsivních obázků (resp. části s <noscript>) jsem zkusil u zápisu iframe nahradit <p>...</p> za <noscript>...</noscript>, ale nepomohlo to. Když jsem ten <noscript>...</noscript> vložil do buňky tabulky, ve kterém je předmětný iframe, text se zobrazil (ale nějak divně v rámci té buňky tabulky).

Kam teda už mám vložit ten <noscript>...</noscript> když ne před </iframe> ani za <script>...</script>, jak je ukázáno ve druhém příspěvku v tomto vláknu?

Jinak na živé ukázce ten text byl černý, ale v rámci buňky na mé stránce už byl červený...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0