Autor Zpráva
pajaXXX
Profil *
V javascriptovém souboru jsem našel tento kousek kódu:
function escape(val) {
    return val;
}
Kdybych si měl vsadit, řekl bych, že se jedná o nějakou rozdělanou funkci a programátor už se k ní nevrátil. Nikde se v dalším kódu nevolá. Ale přece jenom... co si o tom myslíte? Díky.
pcmanik
Profil
pajaXXX:
Nejak nerozumiem k čomu sa máme vyjadriť vešteckú gulu nemáme takže nezistíme čo tým pôvodný autor zamýšľal.

Ak sa nevolá tak ju zmaž nerozumiem načo si k tomu zakladal tému. To je ako keby si sa opýtal načo je premenná var blabla = 'test'; ktorá sa nikde nepoužíva ale má hodnotu.
pajaXXX
Profil *
pcmanik:
Děkuju za reakci. Zajímalo mě, zda existuje (v javascriptu ale i obecně), nějaká situace, kdy by tato funkce vrátila něco jiného než vstup. Například určitá sekvence "speciálních znaků". Tipuju si, že ne, moje vlastní testování mi také nepomohlo. Odpověď zní buď:

a) ano
b) ne
c) nevím

Neptal jsem se na nic jiného ('ako keby si sa opýtal') a vzhledem k tomu, že jsem tady na fóru podobné téma nenašel, založil jsem vlastní. Nechápu, proč reaguješ tak podrážděně. Tvou odpověď beru jako za c).


Aha, javascript má vlastní funkci escape, takže tohle je její redeklarace(?)


Odpověď: zmíněný kód "vypíná funkci escape" (mění její chování):

function escape(val) {return val;};
alert(escape('?x=test/láska'));

Oblíbená otázka "k čemu je to dobré?" zůstává :)
pcmanik
Profil
pajaXXX:
Reagujem na to na čo si sa pýtal, nemáme ako zistiť čo tým programátor zamýšľaľ na to je predsa git aby si si pozrel zmeny pre daný súbor.

Funkcia vráti vždy to čo dostane na vstupe, takto to predsa funguje v každom jazyku (C, Java, PHP, Swift atď...), alebo tam hádam vidíš že by sa s premennou val niečo robilo?

Aha, javascript má vlastní funkci escape, takže tohle je její redeklarace(?)
Veď si to môžeš vyskúsať:
console.log(escape('äöü'));

function escape(val) {
    return val;
}

console.log(escape('äöü'));

Oblíbená otázka "k čemu je to dobré?" zůstává :)
V kóde sa to používalo, ale chceli danú funkciu "vypnúť", no namiesto jej zmazania z kódu ju takto redeklarovali. Zrejme sa nachádzala na množstve miest a daný programátor nepoznal Search & replace no tak redeklaroval funkciu a má vystarané.
pajaXXX
Profil *
pcmanik
Děkuju za odpovědi, hned je na světě lépe :))

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0