Autor Zpráva
Fury
Profil *
Zdravím,

řeším problém u eshopu, chtěl jsem předělat nákupní proces tak, že uživatel zadá pouze adresu přes google autocomplate (google-developers.appspot.com/maps/documentation/javascript/examples/full/places-autocomplete-addressform) a ostatní položky nebude muset vyplňovat. S tím nebyl žádný problém.

Ovšem narazil jsem na problém, protože výpočet ceny dopravy se liší na základě toho, do jaké země balíček jde. Napadá vás nějaké řešení, jak toto vyřešit? Mě zatím napadá:

1) Budu muset přidat select box s výběrem státu (v databázi mám seznam států + cenu za dopravu) - samozřejmě ideálně bych se chtěl tomu vyhnout (zbytečný input navíc)

2) Řešení jako bod 1), bude to však skryté a na základě IP adresy automaticky doplním zemi (a s tím i částku za dopravu), problém však nastane, pokud uživatel objednává do jiné země (zároveň nevím jak je 100% vracení země na základě IP adresy - používám freegeoip.net)

Díky moc za rady
Keeehi
Profil
Vždyť ti google tu zemi přece vrátí. V té ukázce to je. Tak jen tu zemi použij.

Určovat zemi na základě IP adresy může pomoct, ale nemůžeš se na to nikdy spolehnout. Takže v objednávkovém procesu to nemůžeš použít. Mně například by jsi účtoval poštovné do Nizozemí. A to jsem fyzicky v ČR.
Fury
Profil *
Keeehi:
Ano, je. Ale já mám v databázi uložené všechny země pro porovnávání anglicky, ale např. mně to vrací zemi česky. Nevím, zda můžu nějak vnutit googlu, aby mi vracel vždy zemi anglicky? (Tady je případně script - Živá ukázka)

Každopádně mě napadlo, že by snad google měl vracet i 2/3 písmený kód země, na základě toho by se to dalo už porovnávat líp.
Keeehi
Profil
Živá ukázka
Jazyk se dá určit v url

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0