Autor Zpráva
tayney
Profil
Ahoj, nemel by jste pro mne nekdo konkretni radu, jak udelat horizontalni menu tak aby kdyz kliknu na polozku v menu zmeni se mi vzdy obrazek ve framu ?

Dekuji
RastyAmateur
Profil
tayney:
To chceš jako konkrétní kód? Nebo v čem je problém? onclick a prostě změníš obrázek
tayney
Profil
RastyAmateur:
Ahoj diky za odpoved.... no ja to moc neumim napsat.. dostaů jsem to jako zmenu a nejsem webmaster tak hledam reseni jak to nejlepe uskutecnot kodem ..Ano kod nebo odkaz na podobme reseni. diky
RastyAmateur
Profil
tayney:
A nějaká ukázka?
tayney
Profil
ja mam pouze graficky navrm, mam udelanou strabku kde nohire mam div pro menu dole div pri patu stranky a v prostredni casti se bude menit obrazek v zavislosti na kliknuti na poůozku menu. Mam jen na lokale neco zatim a nemam kam bych to nahral ani jinak taze ukazka neni mozna v tuto chvili. Pt se snazim vysbetlit muj problem. dekuji
Keeehi
Profil
Za prvé, piš prosím správně česky. Pravidla diskuse JPW a doporučení » 2. Pište s háčky a čárkami. Užívejte správně větnou interpunkci, dodržujte základní typografické zvyklosti, nepište zbytečně VELKÝMI písmeny.

Za druhé, Povídání o živých ukázkách » „Mám to zatím jen na localhostu.
tayney
Profil
RastyAmateur:
takže ti to mám přepsat k pochopeni ?
RastyAmateur
Profil
tayney:
Není kam nahrát? Ale ale ale, pokud jde jen o obrázky, je těch stránek spoustu. Ale to je jedno. Psal jsi, že se mění obrázek ve framu. Pod tímto pojmem si vybavím iframe, o kterém nakonec nepíšeš, takže to bude mnohem snazší.

Jestliže máš zatím jen zadání, bude složité ti radit. Co jsi zatím zkoušel? Co mě tak narychlo napadá (jQuery)
<nav>
  <a href="#" data-image-link="cesta/k/obrazku">Odkaz</a>
</nav>
<div id="main"></div>

<script>
$("nav a").on("click", function() {
  $("#main").html("<img src='" + $(this).attr("data-image-link") + "'>");
  return false;
}
</script>
Nějaký hrubý nástřel. Snad se od toho dá odrazit. Nijak jsem to netestoval. Ta pointa prostě je zaznamenat kliknutí, získat požadovaný obrázek, dát ho tam, kam potřebuješ a hotovo.
tayney
Profil
RastyAmateur:
Ahoj, prosím tě , nějak se mi stále nedaří, pointu chápu, ale aní s jedou položkou menu se mi nedaří alespoň načíst obrázek. Muzu te pozadat jeste o rady ?

Děkuji
Bubák
Profil
tayney:
pointu chápu
Pointa je použít jQuery, máš nalinkovanou jQuery knihovnu?
tayney
Profil
Bubák:
Ahoj,

nyní ano , nemel jsem. Ted staci do scriptu vlozit Java script a mel by tvůj návrh fungovat?

  <link rel="stylesheet" type="text/css" href="style/style.css" />
  <script language="javascript" type="text/javascript" src="/jscripts/jquery.js"></script>Vážení pánové, a lze udelat a muzete mi poradit spise jak pri kliku na menu polozku menit ten obrazek, ale ten bude definovany v CSS jako pozadi. Kazde pozadi by melo svoji třídu např. body1 body 2 .

Děkuji, vážím si toho


Nebudu dělat zmatky zůstaneme u původního bez zainteresování backround Nedokázal jsem rozchodit ani původní dotaz a tedy budu rád, pokud mi pomůžete dát dohromady toto .

Děkuji a omlouvám se


Jen upřesněni prosím nemusí to být založené na onclick a jak to chápu i pomalu já spíče změna obrázku při najetí myši na konkrétní název v menu.
RastyAmateur
Profil
tayney:
Při najetí myši? Stačí vyměnit "click" za "hover"

Jinak nezjistíme, kdy tvé řešení začne fungovat, dokud nám neukážeš, co aktuálně máš.
Keeehi
Profil
Já hlavně nechápu, čeho se snažíš docílit. Jestli to má být zvýraznění položky v menu nad kterou je právě kurzor, nebo zvýraznění položky v menu podle aktuální stránky na které se uživatel nachází. Oboje se dělá rozdílnou metodou a na oboje stačí CSS, javascript není potřeba. Výjimkou budou rámy, tam na tu druhou možnost javascript potřeba bude. Rámy jsou už ale hodně zastaralé ale začátečníka by mohli lákat. Jestli je ale používáš není úplně jasné, jelikož z projevu se to poznat nedá a je možné, že jsi slovo frame použil jen náhodou.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0