Autor Zpráva
JardaB
Profil
Zdravím,

objevil se mi problém se změnou barvy obrázků u canvas. Vše fungovalo normálně, ale nyní se objevil problém u některých barev, kde dochází kolem objektu obrázku k vybarvení krajních pixelů zcela jinou barvou. tento problém se děje jen v Chrome. Přijde mi, že se tak děje od změny vezre Chrome, která proběhla nedávno. Problém nastane vždy až když měním barvy pomocí připraveného nástroje. Při prvotním vykreslení např. i u oranžové je ok.

Ke změně barvy používám následující:

var imgd = ctx[activeTurn].getImageData(0, 0, canvas[activeTurn].width, canvas[activeTurn].height);
   var pix = imgd.data;
   var uniqueColor = [rgb[0],rgb[1],rgb[2]];
   
   // Loops through all of the pixels and modifies the components.
   for (var i = 0, n = pix.length; i <n; i += 4) 
    {
      pix[i] = uniqueColor[0];   // Red component
      pix[i+1] = uniqueColor[1]; // Blue component
      pix[i+2] = uniqueColor[2]; // Green component
      //pix[i+3] = 255;
     }  
   ctx[activeTurn].putImageData(imgd, 0, 0);

JardaB
Profil
Mno, tak teď nevím,

Pátral jsem všude a nic. Tak jsem zaexperimentoval s barvami a místo původní oranžové RGB[255,102,0] jsem použil RGB[240,102,0] a ono to přestalo. Stejně tak u červené RGB[255,0,0] jsem nahradil RGB[240,0,0].
Keeehi
Profil
Mohl by jsi nám prosím dát odkaz na živou ukázku? Nikomu se nám tu nebude chtít vytvářet vlastní editor. A pokud v tom tvém je někde chyba, těžko uděláme při vytváření tu samou.
JardaB
Profil
Keeehi:
Ano zkusím zpracovat a hodím sem. Ten problém se ale opravdu objevil až v době, kdy došlo k aktualizaci prohlížeče. Chyba tam být může, teprve se dosti věcí učím...


Ukázku jsem dal zde

Původně Živá ukázka, ale tady mi to nefunguje zřejmě kvůli zdroji obrázku
Keeehi
Profil
JardaB:
Tak bohužel u mě se ta chyba neprojevuje. Zkoušel jsem to ve starší verzi (bohužel jsem si zapomněl poznamenat verzi) a žádné zelené okraje jsem nepozoroval. Pak jsem updatoval na nejnovější verzi (69.0.3497.100 (Official Build) (64-bit)) a stále bez chyb.
Ty v té ukázce problém vidíš? Nebo se problém vyskytuje jen v tom editoru který tvoříš? V té ukázce vidím pár neoptimalit ale žádnou očividnou chybu.
JardaB
Profil
Keeehi:

bohužel ano.. Zkusím reinstal prohlížeče. Nic jiného mne nenapadá...
Radek9
Profil
JardaB:
Teoreticky by mohla dělat problém HW akcelerace vykreslování:



Pokud ji máš zaplou, zkus ji vypnout a napiš, jestli problém přetrvává.
JardaB
Profil
Radek9:
Opravdu po vypnutí funguje jak má... Tohle by mě tedy nikdy nenapadlo.
Radek9
Profil
JardaB:
V tom případě to může značit buď nekompatibilitu ovladačů GPU s Chromem, nebo v krajním případě i vadnou GPU (což ale zřejmě nebude tenhle případ, když to před updatem fungovalo). Můžeš zkusit updatovat ovladače. Pokud to nezabere, tak holt nech akceleraci vyplou.
JardaB
Profil
Radek9:
V tom případě to může značit buď nekompatibilitu ovladačů GPU s Chromem, nebo v krajním případě i vadnou GPU (což ale zřejmě nebude tenhle případ, když to před updatem fungovalo). Můžeš zkusit updatovat ovladače. Pokud to nezabere, tak holt nech akceleraci vyplou.

Díky za rady, zkusím updatovat ovladač a uvidíme. Důležité zjištění je pro mne to, že to není chybou kódu.
Díky všem za příspěvky do této diskuse...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0