Autor Zpráva
Honza9510
Profil *
Živá ukázka


ahoj,
potřebuji jen malou radu...
jak dostanu interní proměnnou z funkce?

chci aby se mi číslo měnilo na webu v spouuustě různých odkazech na webu proto nechci měnit celý odkaz ale poue jeho část což by pro mě bylo idální formou vytažení pouze čísla jako poměnné
problém ale je že potřebuji mít změnu čísla v funkci kde se provádí spousta další úkonů po kliknutí právě na odkaz.
Keeehi
Profil
Honza9510:
Bohužel ti není rozumět. Zkus prosím tě lépe popsat co vlastně chceš udělat. Nejlépe co mi z toho vychází je, že chceš mít na stránce nějaké třeba tlačítko na které když se klikne tak určitým odkazům se změní část url na kterou odkazují. Je to tak nebo se snažíš o něco jiného?
Honza9510
Profil *
když se koukneš na ukázku je tam document.write
tam potřebuju aby se hodnoty zobrazovali...

samotné přičítání v funkci jsou kldyž se kliká na "plus 1"

tady to bude asi zřetelnější: Živá ukázka


já potřebuji na místo innerHTML získat čistě jen číslo v proměnné
Keeehi
Profil
Honza9510:
document.write použít nejde. Ten se vyhodnocuje pouze při spuštění stránky. Z toho slepence se toho opravdu moc poznat nedá. Takže to co to má dělat (co uživatel vidí/jak se to chová) popiš prosím pořádně slovy protože kódem ti to moc nejde.
DarkMeni
Profil
Honza9510:
chci aby se mi číslo měnilo na webu v spouuustě různých odkazech

když se koukneš na ukázku je tam document.write
tam potřebuju aby se hodnoty zobrazovali...

Na to document.write není vhodný. Ten přepisuje celou stránku. Možná hledáš spíš pojem DOM nebo DHTML.

Já bych to udělal tak, že bych těm odkazům dal onclick event, a v něm bych těsně před přesměrováním upravil to číslo které bude zrovna v té proměnné. A když se nepoužije žádný return false nebo e.preventDefault() tak se stránka normálně přesměruje na takto upravenou adresu.
Živá ukázka

Další možnost je při změně čísla, projít cyklem všechny ty odkazy a v nich upravit to číslo.


Jo a jak říká Keeehi, taky netuším co dooparvdy chceš. Jen tipuju že by to mohlo být tohle.
Honza9510
Profil *
DarkMeni:
trochu nechápu jak jsi dostal jednu proměnnou z jedné funkce na druhou?
DarkMeni
Profil
Ta proměnná je vytvořená (hned na 1. řádku JS kódu) jako globální, takže se k ní dostaneš z jakékoliv funkce a můžeš ji přečíst i změnit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0