Autor Zpráva
Jiří Ráb
Profil
Ahoj chtěl jsem se vás zeptat jak udělat přes ajax s jquery výpis dát z databáze aby se načetli hned po spuštění stránky bez $('#button').click(function{}); Nevíte někdo jak jdé o to že mám formulář na objednávání letů a potřebuji aby se mi tam hned vypisovali letadla která jsou k dispozici jestě před odesláním formuláře. dík za pomoc
Mlocik97
Profil
$(document).ready(function() {
    ...
});
Jiří Ráb
Profil
Jestě se chci zeptat jak udělat pokud vyberu v prvním selectu z option hodnotu tak jak udelat aby se mi v druhem selectu zobrazili hodnoty které vyberu podle prvního selectu z databaze
jestli jde na to použít onblur nebo onfocus něco takového ?
Tomášeek
Profil
Mlocik97:
Co to zase plácáš? Dotaz je na AJAXový request, ne?

Mimoto, ready je zbytečný, pokud je script umístěn tam, kam patří, tj. ideálně za zbytek stránky.

Jiří Ráb:
AJAX je v tomto případě zbytečný. Pokud se má něco zobrazit po načtení stránky, tak při sestavování té stránky vykonej normálně SQL dotaz. Je nesmysl sestavit stránku bez těchto dat, aby ses na ně potom dodatečně doptával.

EDIT:
K druhému dotazu, hodnota vybraného optionu v selectu je zachytitelná onchange eventem, hodnota pak je ve .value, resp. .val().
Keeehi
Profil
Jiří Ráb:
Použil bych change event.

Tomášeek:
Dotaz je na AJAXový request, ne?
Není. AJAXový požadavek Jiří Ráb evidentně odeslat umí. Ovšem jen v reakci na nějakou událost. Ono tedy document ready je vlastně taky událost ale to můžeme nechat stranou. Důležité je, že dotaz byl jak vykonat JS kód ihned po načtení stránky.
Jiří Ráb
Profil
ok


Ještě se vás chci zeptat jak získám data z inputu bez refreshe s ajaxem?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0