Autor Zpráva
Karl
Profil *
Mám div základní, který posunuji, (to jde OK), problém nastane, když chci pohnout vloženými divy (mimo ukázku budou skryté, zveřejňované tlačítky, proto je tu box ZDE pro posun).
Záměr je, aby se uchopený základní div pohyboval i s vloženými divy (i kdyby se třeba hnuly kamkoliv, ale při posunu základního divu by zůstaly statické a následovaly posun) a naopak vložené, uchopené divy se pohybovaly samostatné a nezávisle na základním divu.
Použitím - if (parentDiv.id!=="divpapa") document.querySelector("#"+parentDiv.id).onmousemove = null;, sice fungují vložené divy tak jak mají, ale pak nejde hnout se základním divem.
Ukázka
Keeehi
Profil
Živá ukázka
Karl
Profil *
Keeehi:
Moc děkuji, na PC super, ale zkušel jsem to na mobilu (Samsung, GalaxyS5), kde to funguje napůl - divy A,B posunují i základní div. A CHYBA: Uncaught TypeError: e.preventDefault is not a function. Právě i pro mobil měla být posunovací fc (pro testování v ukázce použito mousedown místo touchstart ..atd ..).

Myslel jsem místo document.getElementsByClassName použít document.querySelector a fc volat ontouchstart.
Jak už jsem psal, nastal problém, který jsem zkoušel řešit
 
if (parentDiv.id!=="divpapa") {document.querySelector("#"+parentDiv.id).onmousemove = null;}
else{document.querySelector("#"+parentDiv.id).onmousemove != null; }
nebo
if (parentDiv.id=="divpapa") {document.querySelector("#"+parentDiv.id).onmousemove != null;}
abych když na něho kliknu, vrátil se základní div do hry, ale marně. Lze to nějak?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0