Autor Zpráva
Pekmekkekhek
Profil *
Ahoj, chtěl jsem si zkusit vytvořit jednoduchou kalkulačku pro jednu deskovou hru (drd), ale narazil jsem na problém, nebo spíše na limit svých znalostí.
Zkusil jsem si to nejprve načrtnout s hodnotami, aby se mi dobře ověřovalo jak to počítá. Zjistil jsem, že to nakonec bude komplikovanější, než jsem si myslel.
Moje původní myšlenka byla, že JS bude pracovat pouze s hodnoutou value, ale zjistil jsem, že to není možné, protože na základě prvního selectu se budou měnit hodnoty následujících selectů. Také by to postupem času bylo hrozně nepřehledné na pozdější editaci.
Tedy jsem vytvořil zjednodušený JSON tabulky a teď už nevím jak dál. A nevím ani, zda je vlastně ten JSON napsán správně, dělám s ním poprvé. Netuším zda mám mít jakoby tři objekty odděleně, nebo je zanořit do jednoho objektu a mít to celé na tři úrovně místo dvou. (Sorry jestli mám špatné názvosloví jsem samouk a moc to nechápu :D) Zde je ukázka mého náčrtu Živá ukázka

Mám tedy jakoby tři tabulky (jednoruční zbraně, dvouruční a střelné). Každá z těchto tabulek má své vlastní hodnoty, ze kterých se pak vypočítá výsledná hodnota zbraně. Potřeboval bych pomoci, jak to celé udělat, aby se pracovalo s hodnotami v JSONu, které se budou brát na základě prvního výběru zbraně.
Snad jsem to popsal srozumitelně.
Taps
Profil
Pekmekkekhek:
takto Živá ukázka ?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0